Az MTK a szezonban először legyőzte a Békéscsabát

2016.04.06. 18:56
A labdarúgó NB I 29. fordulójának szerdai játéknapján az MTK 3–0-ra legyőzte a Békéscsabát Dunaújvárosban. A fővárosiaknál Darko Nikacs, Gera Dániel és Hajdú Ádám volt eredményes, utóbbi kettő egyaránt első NB I-es találatát szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
MTK–BÉKÉSCSABA 3–0 (Nikacs 51., Gera D. 66., Hajdú 93.)

TABELLA

Ebben a szezonban (azaz négy mérkőzésen) még nem nyert az MTK a sereghajtó Békéscsaba ellen, ráadásul az Előre a Magyar Kupában is búcsúztatta a fővárosi együttest. Az Európa-ligáért harcoló MTK számára nagyon fontos volt a dunaújvárosi találkozó, a Békéscsabának pedig a bennmaradásért folytatott küzdelemben van égető szüksége pontokra.

Az MTK a mérkőzés első perceiben magához ragadta a kezdeményezést, mezőnyfölényét azonban nem tudta gólra váltani. Ráadásul Baki Ákos besárgult, majd a 30. percben Marek Strestík egy rossz lépést követően megsérült, és nem tudta folytatni a játékot, Hajdú Ádám váltotta. A félidő hajrájára kijött a szorításból a Békéscsaba, a bal oldalon vezetett veszélyes támadásokat, de igazán nem tudta megdolgoztatni Hegedüs kapust.

A lefújás előtt Thiam vette célba a jobb alsót, Vukasin Polekszics azonban nagyot vetődve szögletre paskolta a labdát, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után nem kellett sokat várni a mérkőzés első góljára: az 51. percben a békéscsabai tizenhatoson belül Thiam kevergetett, de leszerelték, az ügyetlenkedő Vaskó és Damjanovics között azonban Darko Nikacs szemfülesen visszaszerezte a labdát, tolt rajta egyet és tizenegy méterről, jobb lábbal kilőtte a bal alsót. (1–0)

A 62. percben növelhette volna előnyét az MTK: Vaskó Tamás hajmeresztő hibát követett el, sarokkal akarta hazaadni a labdát Polekszicsnek, de röviden tette, így Gera Dániel léphetett ki ziccerben, ám az emelése pontatlan volt, a montenegrói kapus hárítani tudott. Négy perccel később viszont már nem: Gera Dániel 14 méterről, jobb lábbal tekert védhetetlenül a bal felsőbe, a labda a kapufáról vágódott a hálóba. MTK–Békéscsaba 2–0, Gera–Polekszics 1–1.

Nem sokkal később kis híján szépíteni tudott a Békéscsaba: Bratiszlav Punosevac került lövőhelyzetbe 14 méterre a kaputól, jobblábas lövése azonban a bal oldali kapufán csattant és a labda kifelé pattant.

A hajrában nemhogy közelebb zárkózott volna a Csaba, újabb gólt kapott: a 93. percben Hajdú Ádám villant, és bal külsővel a vendégek kapujába tekert, beállítva ezzel a végeredményt. Gera Dániel után Hajdú is pályafutása első NB I-es találatát jegyezte. (3–0)

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!