A Mezőkövesd sem tudott ellenállni a Videotonnak

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2017.08.06. 19:47
Ezekiel Henty (balra) megszerezte első NB I-es gólját (Fotó: Földi D. Attila)
A Bordeaux ellen győztesen megvívott Európa-liga-párharc után Mezőkövesdre látogatott a Videoton a labdarúgó NB I 4. fordulójában. Jobban is játszott a vendégcsapat az első félidőben, és Henty révén a vezetést is megszerezte. A második félidőben megsérült a nigériai csatár, a Mezőkövesd pedig átvette a játék irányítását, de egyenlítenie nem sikerült, így az utolsó negyedórában magára találó Videoton újabb gólt szerzett, és elvitte a három pontot.

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD–VIDEOTON 0–2 (Henty 23., Lazovics 85.)
Mezőkövesd, Városi Stadion. Vezette: Andó-Szabó

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

…és akkor leszakadt az ég.

Már a kezdő sípszó előtti villámlások sem ígértek sok jót a Mezőkövesd és a Videoton futballistáinak, végül a tizenkettedik percben érkezett meg a hatalmas mennyiségű csapadék. Szerencsére nem ez volt az első említésre méltó esemény a meccsen, az eső eleredése előtti pillanatokban Tomás Tujvel egy percen belül kétszer is bravúrral mentette meg csapatát a góltól. Előbb Ezekiel Henty közeli lövését védte lábbal, majd a szögletrúgás után Stopira fejesét is hatástalanította, Pátkai Máté pedig óriási helyzetben fölé lőtte a kipattanót.

Az alsó sorokban üldögélő hazai drukkereknek idejük sem volt eszmélni, máris menekülniük kellett, a viharos erejű szél és a hirtelen lezúduló eső valósággal eláztatta az alsó széksorokat. A meccs képét viszont nem változtatta meg.

A fehérváriak az első perctől kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést, türelmesen járatták a labdát, és többnyire a jobb oldalon, Loic Nego és Suljic Asmir révén próbálták feltörni a hazai védelmet. Az első félidő közepén végül sikerült sakk-mattig játszani az egyik jobb oldali akciót: a csapatkapitányi karszalagot először viselő Danko Lazovics ugratta ki a bosnyák szélsőt, aki okosan passzolt középre, Henty pedig nem hibázta el a ziccert. 0–1

Az addig többnyire csak a védekezésre összpontosító Mezőkövesd próbált váltani, ám a hazai játékosokon hátrányban is érződött, hogy nem mernek túlságosan kinyílni és területet adni az ellenfél gyors játékosainak. Ezzel együtt nem kellett volna sok, hogy tovább sokasodjanak a Mezőkövesd gondjai, Paul Keita ugyanis két másodpercen belül előbb Pátkai Mátét ütötte arcon, majd Varga Józsefnek könyökölt oda, s csak Andó-Szabó Sándor jóindulatán múlt, hogy a pályán maradhatott. A félidőt egy újabb Tujvel-bravúr (megint Henty tesztelte), valamint Marek Strestík mellé durrantott lövése zárta.

A második félidő első negyedórájáról mindent elmond, hogy a szurkolók csak a távolban kirajzolódó hatalmas villámok láttán hüledeztek. A Videoton úgy tartotta ellenfele térfelén a labdát, hogy a kapu felé csak elvétve nézett, a kövesdiek pedig továbbra is a kontrákra játszottak – ám labdaszerzés nélkül nehéz gyors akciókat vezetni.

Radványi Miklós Koszta Márk becserélésével próbálta felpörgetni együttese játékát, ám a fehérvári védelem a kisebb sérülés miatt hiányzó Juhász Roland távollétében is biztosan zárt. Ennek ellenére Marko Nikolics így is bosszankodott, Suljic ugyanis ígéretes helyzetben hosszan indította a gólszerzőt, aki a felesleges sprint után fájdalmas arccal kapott a combjához, majd az oldalvonalon kívül elterült a földön. Mondani sem kell, mekkora gondot jelentene, ha a nigériai támadó hiányozna a Partizan Beograd elleni Európa-liga-párharcról.

A hajrára felbátorodtak a hazaiak, az utolsó negyedórát Keita és Strestík lövése vezette fel, ám Kovácsik Ádám mindkétszer a helyén volt, aztán egyenlítés helyett újabb vendéggól következett. A fellazuló hazai védelem nem tudta megállítani a fehérvári kontrát, Lazovics öt perccel a vége előtt eldöntötte a három pont sorsát. 0–2

Győzelmével immár a Videoton vezeti a táblázatot – a címvédő Budapest Honvéddal holtversenyben.

1. Videoton FC 4 2 2 8–4 +4 8
1. Budapest Honvéd 4 2 2 8–4 +4 8
3. Diósgyőri VTK 4 2 1 1 7–6 +1 7
4. Vasas FC 4 2 2 3–3 0 6
5. Mezőkövesd Zsóry FC 4 2 2 5–10 –5 6
6. Ferencvárosi TC 4 1 3 8–3 +5 6
7. Újpest FC 4 1 3 7–6 +1 6
8. Balmazújváros 4 1 2 1 7–4 +3 5