Kétszer vezetett a Mezőkövesd, de a végén így is nyerhetett volna az Újpest

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), CSELŐTEI MÁRK (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), CSELŐTEI MÁRK (percről percre)
2021.10.30. 14:31
Kétszer is vezetést szerzett a Mezőkövesd hazai pályán az Újpest ellen, de a lila-fehérek mindkét alkalommal egyenlíteni tudtak. Két öngól, három kapufa és egy 93. percben kihagyott büntető is tarkította a 2–2-re végződő meccset a labdarúgó NB I 11. fordulójának szombati játéknapján.
Kiegyenlített meccset vívott egymással a két csapat
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Szabó Miklós)
Kiegyenlített meccset vívott egymással a két csapat A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Szabó Miklós)

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Mezőkövesd–Újpest FC 2–2 (1–1)
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 1500 néző.Vezette:Solymosi

Gólszerző:Jurina (18.), Kutrumbisz (65. – öngól), ill. Kocsis (26. – öngól), Bjelos (82.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Túlzás azt állítani, hogy az Újpest a Mezőkövesd kedvenc ellenfelei közé tartozik. Az előző bajnokságban Újpesten még gólra sem futotta a sárga-kékek erejéből (0–1 és 0–3), igaz, a hazai összecsapást megnyerték (3–2). A kövesdiek Supka Attilával villámrajtot vettek, két mérkőzésen hat pontot szereztek, és ezzel sokat javítottak pozíciójukon. Az eddig besöpört tizennégy pont éppen a duplája annak, amennyi a sereghajtó újpestieknek volt.

A hazaiak újoncot avattak, Riccardo Piscitelli koronavírus-fertőzött, Antal Botond pedig a derekával bajlódik, így a 24 éves Tordai Örs védte a kaput, ezen a napon mutatkozott be az NB I-ben. A meccsen inkább a Mezőkövesd kezdeményezett, a vendégek szórványos próbálkozásai már a tizenhatos előtt elhaltak az utolsó passzok pontatlansága miatt. Mory Kone egyedül ugrott ki a jobbösszekötő helyén, de lapos lövése után a labda elsuhant a jobb sarok mellett. A felek két-két támadóval igyekeztek zavart kelteni ellenfelük hátsó alakzatjában. Ez a hazaiaknak sikerült jobban, Nagy Dániel beadását követően Marin Jurina közelről fejelt a kapu jobb oldalába. Kisvártatva egyenlített az Újpest, mégpedig a kövesdi Kocsis Gergő öngóljával, úgyhogy kezdődhetett minden elölről.

Jöttek a mezőkövesdi beívelések, ám nem vezettek eredményre. Nagy Dánielt aztán le kellett cserélni sérülés miatt, majd Kone a bal kapufa tövét találta telibe. A lilák gyors és ördöngös támadója sok gondot okozott a kövesdiek bal oldalán.

A folytatásban érződött, egyik fél sem éri be egy ponttal, Nemanja Antonov léc alá tartó bombáját Tordai Örs bravúros mozdulattal hárította. Supka Attila frissített csapatán, amely szerencsés góllal ismét előnybe került. Az utolsó húsz percre nagyon nekidurálta magát a vendégcsapat, beszorította ellenfelét. A kövesdiek erejéből csak a rombolásra futotta, állandóan a térfelükön pattogott a labda. Az erőfeszítések sikerrel jártak, kilenc perccel a vége előtt Miroszlav Bjelos góljával egyenlített az Újpest. Sőt, a vendégek a győzelmet is megszerezhették volna, ám a hosszabbításban Junior Tallo büntetőt hibázott, így a felek egy-egy ponttal gazdagodtak.2–2

1. Ferencvárosi TC 10 7 1 2 20–9 +11 22
2. Kisvárda 10 6 2 2 15–10 +5 20
3. Puskás Akadémia 9 6 1 2 13–9 +4 19
4. Mol Fehérvár 11 4 5 2 13–11 +2 17
5. Mezőkövesd 11 4 3 4 15–19 –4 15
6. Paksi FC 11 4 2 5 27–24 +3 14
7. Zalaegerszegi TE 10 4 2 4 17–20 –3 14
8. Budapest Honvéd 10 4 1 5 17–17 0 13