Két hónap után a DVTK legyőzésével nyert ismét a Mezőkövesd

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.11.29. 13:51
Cseri a 21. percben szerzett vezetést a hazaiaknak (Fotó: Dömötör Csaba)
A Mezőkövesd hétmeccses nyeretlenségi sorozatot lezárva 2–1-re legyőzte a Diósgyőrt a labdarúgó NB I 12. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Mezőkövesd–Diósgyőri VTK2–1(Cseri 21. – 11-esből, Szergyerov 84., ill. Drazsics 90.)
Mezőkövesd,Városi Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Iványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Számtalan esetben borsodi rangadónak titulálják a Mezőkövesd és a Diósgyőr párharcát, de ismerve az idénybeli előzményeket, illetve a két csapat tabellán elfoglalt helyezését, helytálló, ha inkább létfontosságú bajnokiról beszélünk. A házigazda ugyanis sereghajtóként várta a mérkőzést, ráadásul a szeptember közepe óta lejátszott hét bajnoki közül hatot elveszített, s csupán egy döntetlennel szerzett pontot. Ugyanakkor a vendégek sem teljesítenek jobban, mivel idegenben február 29-én nyertek legutóbb, pedig kilencszer próbálkozhattak, de szintén csak egy döntetlenre futotta.

Mindezeket figyelembe véve nem is lehetett szép játékot várni, sokkal inkább ideges, küzdelmes összecsapást, rengeteg hibával. S valóban, Pintér Attila, a Mezőkövesd vezetőedzője már a második perc végén foghatta a fejét, mert játékosai egy támadáson belül két gólt is szerezhettek volna közelről, de Braniszlav Danilovics mindkétszer védett, a másik oldalon Sztefan Drazsics vezethette egyedül kapura a labdát, de ott meg Szappanos Péter hárított. Dicséretes a két kapus remeklése, de inkább a támadók ügyetlenkedésének következtében maradt a gól nélküli döntetlen. Ha nem is tudatosan, de később inkább az elkésett szerelési kísérletekben, az ellenfél lekönyöklésében vagy buktatásában jeleskedtek a játékosok, amelynek következtében Szerhij Sesztakov felszakadt fejbőréből az első félidő végéig folyamatosan szivárgott a vér, még a fejére tekert géz is átázott, ezért a szünetben az ukrán légiós kisebb műtéten esett át az öltözőben, ahol összevarrták a sebét. Csapattársa, Dejan Karan rosszabbul járt, amikor a kezdőkörben Nagy Dániellel ugrott fel fejelni, amely után hordágyon hagyta el a pályát, a szünetben pedig agyrázkódással szállították kórházba. A szerb belső védő egyébként is rossz napot fogott ki, mivel a 21. percben buktatta a tizenhatoson belül Marin Jurinát, s a megítélt büntetőből a Mezőkövesd megszerezte a vezetést (1–0). Azért az első félidő végén futballra emlékeztető jelenetet is lehetett látni, amikor Vadnai Dániel távoli lövésénél a vetődő Braniszlav Danilovics a léc alól tolta ki a labdát.

Sesztakov vérét adta a DVTK-ért, de ez sem ért pontot (Fotó: Dömötör Csaba)

A fordulás után csupán annyiban változott a helyzet, hogy egyetlen játékos sem sérült meg, de a színvonal jottányit nem emelkedett. Kijelenthető, jelenleg két azonos képességű csapat gyűrte egymást a pályán, s bár olykor azért kialakítottak helyzeteket, amelyben a Mezőkövesd jobban teljesített ugyan, de csak nagy ritkán láthattunk tudatosan kivitelezett támadásépítést. Sztefan Drazsics azonban még így is kiemelkedhetett volna a mezőnyből, mert a 68. percben lehetőséget kapott, hogy az első félidőben elhibázott helyzete után javítson, ismét egyedül állt a kapussal szemben, de ezúttal a bal kapufa mellé gurított.

A hajrában a Mezőkövesd próbálta tartani az eredményt, s többnyire abban bízott, hogy a csereként pályára lépő Szergyer Szergyerov egyszer elszakad a védőktől, és meg sem áll a kapuig – egyszer sem sikerült. Az orosz légiós dicsérete, hogy ha nem ment lendületből, megtette másként, s egy szöglet után fejjel eldöntötte a mérkőzést. A hajrában Sztefan Drazsicsnak – legalább tizenegyesből – sikerült betalálnia, de ez csak a szépítéshez volt elegendő, így a Mezőkövesd nemcsak a sereghajtó pozícióból mozdult el, hanem egy csapásra a kieső helyről is.2–1

Egyébiránt kizárólag a statisztikát figyelembe véve Pintér Attila akár nyugodtabban is szemlélhette volna a mérkőzést, elvégre aktuális csapatával az élvonalban legutóbb 2005. május 21-én szenvedett vereséget (0–1) a Diósgyőr ellen, akkor még a Matáv Sopron vezetőedzőjeként. Időközben dolgozott a Vasasnál, az ETO FC Győrnél, a Mezőkövesdnél, a Puskás Akadémiánál, s most ismét a Mezőkövesdnél, s tizenhárom DVTK elleni bajnokija közül tízet megnyert, háromszor pedig döntetlent ért el.