Kétgólos előnyt herdált el a Kisvárda a Puskás Akadémia ellen

2023.04.01. 12:44
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Kisvárda az edzőváltás után pontszámban beérhette volna a 3. helyen álló felcsútiakat, de kétgólos előnyről sem tudott nyerni, sőt a végén még az egy pontért is izgulnia kellett.
Négygólos meccsen lett döntetlen a vége
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)
Négygólos meccsen lett döntetlen a vége A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Kisvárda–Puskás Akadémia 2–2 (Szpaszics 31., 61., ill. Zahedi 78., Favorov 86. – 11-esből)
Kisvárda,Várkerti Stadion, 1768 néző.Vezette:Erdős József
Kiállítva:(Alic – Kisvárda, 86.)

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Különös helyzetbe sodorta az élet Milos Kruscsicsot, és nemcsak azért, mert a legutóbbi fordulóban még az Újpest edzője volt, hanem mert új csapatával, a Kisvárdával bemutatkozásképpen éppúgy a Puskás Akadémia ellen küldte harcba játékosait, mint ahogy előző klubjánál a búcsúmeccset (1–5) jelentette a március 19-i felcsúti fellépés.

Mindkét oldalon voltak hiányzók, a Kisvárdánál a házi góllövőlistát vezető Rafal Makowski sérült meg a hét elején, a PAFC-ban pedig a román U21-es válogatott mérkőzését vált harcképtelenné Corbu Marius. Jó tempóban futballoztak a csapatok, de az első félidőben nemcsak a játékosok, a VAR-buszban ülők is főszerephez jutottak, és mindkét esetben jóváhagyták Erdős József játékvezető ítéletét, vagyis az elején nem látták úgy, hogy Wojciech Golla kezezése büntetőt ért volna, a házigazda vezető gólja előtt pedig szabályosnak vélték Janisz Karabeljov labdaszerzését. Az eset előzménye egy rosszul kivitelezett szabadrúgás-variáció volt, így maradhatott elöl a belső védő Dominik Kovacic, aki remek gólpasszt adott a Rafal Makowskit helyettesítő Milos Szpaszicsnak.

Ezzel együtt a szünetben lehetett volna egyenlő az állás, hiszen a felcsútiak részéről Jakov Puljic, Artem Favorov és Wojciech Golla előtt is adódott gólszerzési élehetőség, amelyek azonban kimaradtak, miután kaput el nem találó lövésből és fejesből ritkán születik gól.

Három tavaszi hazai meccsen is előfordult, hogy a Kisvárda gólt kapott a második félidő első perceiben. Ezúttal megúszott egy veszélyes szögletet (és VAR-szituációt), mégis közelebb járt ahhoz, hogy már ebben az időszakban növelje az előnyét, hiszen Jaroslav Navrátil labdaszerzése után Driton Camaj egyedül vezette a kapusra a labdát, ám végül ketten is utolérték, így a lövése a blokkoló lábban elhalt. Mégsem kellett várni sokáig a második hazai találatra, és milyen a sors: meglehet, Milos Szpaszics nem is játszott volna, ha Rafal Makowski egészséges, így viszont a szerb támadó az első után a második találatát is megszerezte.

Mégsem volt veszve minden a Puskás Akadémia számára, mert Hindrich Ottó kipasszolt labdáját Gruber Zsombor lefülelte, és kihagyhatatlan helyzetbe hozta a szintén csereként beálló Sahab Zahedit. A vendégek szépítése nyílttá tette a hajrát, főleg, hogy a hazaiak csereembere, Mario Ilievszki kapu mellé lőtte a meccslabdát. A másik oldalon viszont egycsapásra került emberelőnybe és jutott tizenegyeshez a Puskás Akadémia, miután a mezőkövesdi meccshez hasonlóan most is büntetőt érő szabálytalanságért állították ki a kisvárdai balhátvédet, Enes Alicot.

Az egyenlítés új helyzetet szült, a hosszabbítással együtt hátralévő tíz percben a nemrég még kétgólos előnyben lévő Kisvárda őrizte a döntetlent – sikerrel, mert Jonathan Levi a végén ziccerből mellé fejelte a labdát.

1. Ferencvárosi TC 24 15 5 4 47–20 +27 50
2. Kecskeméti TE 24 10 12 2 35–23 +12 42
3. Paksi FC 25 11 5 9 45–41 +4 38
4. Puskás Akadémia 25 9 10 6 36–32 +4 37
5. Debreceni VSC 24 9 7 8 39–36 +3 34
6. Kisvárda 25 8 10 7 37–40 –3 34
7. Zalaegerszegi TE 25 8 6 11 31–31 0 30
8. Újpest FC 25 8 6 11 32–45 –13 30