Tovább tart a Kecskemét veretlensége a Honvéd ellen

2014.10.25. 15:56
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a Kecskemét hazai pályán 1–0-ra megverte a Budapest Honvédot, és ezzel a 8. helyre lépett előre a tabellán.

A honvédos Youla hiába volt agilis, a Kecskemét otthon tartotta a három pontot (Fotó: Veres Viktor)

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Kecskemét–Bp. Honvéd 1–0 (Balázs 9.)

Gyászos statisztika övezte eddig a Honvéd történetét, amikor a Kecskemét ellen játszott az NB I-ben, hiszen még sohasem sikerült győznie a budapestieknek. Bár a vendégek nagyon fogadkoztak, és rögtön az elején neki is ugrottak a Kecskemétnek, azért elég hamar kiderült, hogy az „átkot” nem lehet olyan könnyen leszedni.

A 9. percben ugyanis lényegében az első valamirevaló akciójából megszerezte a vezetést a hazai csapat. Középre ívelt szabadrúgás után röviden szabadítottak fel a védők, Balázs Zsolt lecsapott a labdára, igazított egyet rajta, majd 11 méterről bevette a Honvéd kapuját. 1–0

Kellemesebb helyzetbe nem is kerülhetett volna a Kecskemét, hiszen így visszahúzódva várhatta, hogy kinyíljon a Honvéd védelme, és ellentámadásokkal veszélyeztethessen. Ilyesmire volt is lehetősége, de az első félidőben újabb gólt nem sikerült szerezni. Jóval többet volt a labda a Honvédnál, próbálkoztak is becsülettel a vendégek, de jó helyzetet nem tudtak kialakítani, többnyire távoli lövésekkel veszélyeztettek, de ezek rendre elkerülték a kaput.

A második félidőben veszélyesebb lett a Kecskemét, és egy gyors akció után már a 49. percben megfogyatkozott a Honvéd, mert Ignjatovics szabálytalankodott Balázs Zsolttal szemben. Ezután azt gondolta volna az ember, hogy simán győz a Kecskemét, de nem így történt.

A Honvéd játékosai óriási küzdőszellemmel vetették magukat a meccsbe, és egyáltalán nem látszott, hogy kevesebben lennének. Ennek ellenére növelhette volna előnyét a Kecskemét, de Balázs vagy Bebeto hihetetlen lehetőségeket hagyott ki, sokszor pedig Kemenes védett bravúrral. A Honvéd sem adta fel, többször is gólt szerezhetett volna a fővárosi csapat, de a szerencse elpártolt tőle.

Izgalmas találkozón végül csak egy gól született, pedig sokkal többet is láthattunk volna, ha a csatárok jobban koncentrálnak vagy a kapusok gyengébben védenek. A kispestiek kecskeméti átkának feloldásához még legalább a tavaszi szezonig várni kell…