Honvéd–Újpest: remek első félidő, négy érdekes góllal

2021.04.03. 19:20
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a pályaválasztó Honvéd 2–2-t játszott az Újpesttel.
Egy percen belül egyenlített a Honvéd (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Egy percen belül egyenlített a Honvéd (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

HONVÉD–ÚJPEST 2–2(Gazdag 36., 37. – az elsőt 11-esből, ill. Tallo 12., Beridze 24.)

Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Talán az Újpestnek jött a legrosszabbul a válogatott mérkőzések miatti szünet, hiszen remek formában volt, míg a Honvédnak lehetősége volt arra, hogy két hét alatt rendezze a sorait. Ezért is volt némiképp meglepő, hogy míg a kispesti csapat csupán egy, addig a lila-fehér együttes négy helyen változtatott a legutóbbi kezdő tizenegyén. A sok változás ellenére taktikai formációt nem váltott az Újpest, továbbra is három belső védővel lépett pályára, labdavesztéskor öt védő őrizte a területet, egyébként inkább 3–4–3-as alakzat volt megfigyelhető náluk.

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első tíz perc, egyik csapat sem tudta ellenőrzése alá vonni a mérkőzést, helyzet sem akadt. A 12. percben azonban a semmiből jött egy gól, a labda üresen találta Junior Tallót, aki élt a lehetőséggel, és megszerezte a vezetést az Újpestnek. A 19. percben kénytelen volt átalakítani az addig kiválóan működő védelmét Michael Oenning újpesti vezetőedző, mivel egy becsúszó szerelésnél súlyos sérülést szenvedett Jovan Baosics. A lába láttán négy csapattársa is fogta a fejét a döbbenettől, azonnal cserélni kellett, az egyébként kispesti nevelésű Máté Zsolt állt be a helyére. Majd két perccel később kísértetiesen hasonló jelenetsor következett, a pálya ugyanazon részén Nikola Mitrovics sérült meg, most is minden közeli játékostársa a fejét fogta, rögtön cserét jeleztek a pályán lévők – ám Mitrovics folytatni tudta a játékot.

Miközben azt gondoltuk, hogy megtörheti a vendégeket a hihetetlen pechszéria, újabb két perc elteltével megduplázta előnyét az Újpest Giorgi Beridze találatával.

A Honvéd egyébként is a leggyengébb hazai mérleget felmutató csapat volt az NB I-ben a Hungária körúti albérletben, így aztán a kétgólos hátrányban igencsak reménytelennek tűnt a helyzete. Próbált futni az eredmény után, de lassan építette a támadásokat, rendre megjátszhatatlanok voltak a támadói. Mígnem elképesztő percet produkáltak a kispestiek: a 36. percben Zsótér Donát remek hosszú indításával Gazdag Dániel lépett ki, a tizenhatoson belül akasztotta Csongvai Áron, a büntetőt Gazdag értékesítette – majd 46 másodperccel (!) később akcióból is betalált, így a válogatottban szerdán Andorra ellen is eredményes játékos pillanatok leforgása alatt kiegyenlített.

A második félidőben már közel sem volt annyi esemény, nemcsak a gólok maradtak el, hanem a nagy helyzetek is. A legközelebb Balogh Norbert állt a gólszerzéshez a 72. percben, amikor ziccerbe kerülhetett volna, ha jól veszi át a labdát. Egyébként mindkét csapat iparkodott, az akarattal nem volt baj, de sokkal több lett a pontatlanság a játékban, és csökkent a lendület is.

A Honvéd érezte, hogy a korábbi 0–2 ellenére nyerhető a meccs, így a hajrára Gazdag Dániel és Balogh Norbert mellé Eppel Mártont is beküldte támadni Horváth Ferenc vezetőedző, ám ez sem változtatta meg a játék képét. A döntetlennel alapvetően mindkét csapat elégedett lehet, még ha a meccs minden szakaszában nem is érezhették úgy.2–2

1. Ferencvárosi TC 26 18 7 1 55–18 +37 61
2. Puskás Akadémia 26 15 3 8 37–31 +6 48
3. Mol Fehérvár 26 11 7 8 50–32 +18 40
4. MTK Budapest 27 10 8 9 39–36 +3 38
5. Mezőkövesd 26 10 8 8 31–32 –1 38
6. Paksi FC 27 10 7 10 55–53 +2 37
7. Újpest FC 27 10 5 12 37–53 –16 35
8. Kisvárda 26 9 7 10 23–34 –11 34