Hátrányból, a ráadásban harcolta ki a Budafok a győzelmet a Honvéd ellen

2021.02.13. 19:13
A Budafoki MTE fordulatos meccsen 3–2-re győzött a Bp. Honvéd vendégeként a labdarúgó NB I 21. fordulójában. Az újonc együttes ezzel ellépett a kieső helyről, ahová a kispesti csapat csúszott vissza.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Az első félidő kísértetiesen úgy alakult, mint a decemberi, budafoki összecsapáson (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ
Bp. Honvéd–Budafok 2–3 (Gazdag 37., Bőle 40., ill. Kovács D., 28., Szendrei 51. – öngól, Ihrig-Farkas 90+2.)

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

A cserejátékosok hozták a takarókat, a sapkákat, a kesztyűket, némelyiküknek csak a szeme látszott ki – persze nem lehetett csodálkozni az „óvintézkedéseken”, hiszen a hőmérő este nyolc óra körül már mínusz 7 Celsius-fokot mutatott, amely sok mindennek mondható, csak kellemesnek nem.

Szedték is a lábukat a játékosok, s bár a Honvéd birtokolta többet a labdát az elején, az első helyzet a vendégek előtt adódott, amikor is Zsóri Dániel próbálkozott, Tomás Tujvel védett. Az óvatosabb játék érződött a csapatokon, ez nem volt meglepő, a tét ugyanis óriási: mindkét együttest a kiesés fenyegeti. A percek lassan peregtek, gyakorlatilag csak mezőnyjátékot láthattunk, így volt időnk konstatálni, hogy felépülése után visszatért a kispesti kezdőbe Mohamed Mezgrani – a Honvéd jobb oldali védője és szélsője ebben az évben még nem is lépett pályára bajnokin térdsérülése miatt. Ez a poszt lyukasnak számított az együttesben, az algériai-belga futballistán kívül megfordult ott kényszerből Ivan Lovric, Szendrei Norbert és Eke Uzoma, sőt a felkészülés során Bocskay Bertalan és Lukács Dániel is, s az alapesetben belső védő Lovric oldotta meg a legjobban a rá bízott feladatokat.

Kovács Dávid is megtette, amit kellett: a vendégek csatára gyönyörű szabadrúgásgólt szerzett a 28. percben, a kispestiek kapusa mozdulni sem tudott, így az első NB I-es idényét töltő 29 éves csatár már a nyolcadik gólját szerezte a Budafokban. A kispestiek lehajtott fejjel, de leginkább tanácstalanul sétáltak vissza a középkezdéshez, a vezetőedző, Pisont István is elkeseredetten állt a pálya szélén, hiszen a gól váratlanul, előzmények nélkül érkezett, viszont a Honvéd már-már szokásosan gyenge, elképzelés nélküli, „ahogy esik, úgy puffan” játéka nem volt meglepő… De milyen a futball, a kispestiek két és fél perc alatt fordítottak, előbb Gazdag Dániel, majd Bőle Lukács volt eredményes. Ekkor a BMTE vezetőedzője, Csizmadia Csaba nem akart hinni a szemének, hiszen csapata úgy kapott két gólt, hogy addig a Honvéd – némi túlzással – a budafoki kapu közelében sem járt.

A fordulás után hamar visszaadott a sors valamit abból, amit az első félidőben elvett az újonctól: Kovács Dávid szabadrúgása után a labda a kapufán csattant, majd a kispesti Szendrei Norbertről pattant a kapuba. A vendégek kezdeményezőbbek is maradtak, jobban futballoztak, mint a hazaiak, lényegesen tudatosabban játszottak, sőt Ihrig-Farkas Sebestyén és Zeke Márió is megszerezhette volna a vezetést, de Tomás Tujvel mind a kétszer bravúrral védett. A meccs hosszabbításában azonban már ő sem védhetett, Ihrig-Farkas Sebestyén lőtte a kapuba a kapufáról kipattanó labdát.

A meccs nagy részében kilátástalanul futballozó, s a végén elfáradó kispestiek így a bajnoki tabellán a vonal alá, kieső helyre estek vissza, a Budafok pedig előzött.

1. Ferencvárosi TC 20 15 4 1 42–10 +32 49
2. Puskás Akadémia 21 11 3 7 29–28 +1 36
3. Mol Fehérvár 20 9 6 5 42–23 +19 33
4. Kisvárda 21 8 7 6 22–25 –3 31
5. Paksi FC 21 8 5 8 42–40 +2 29
6. MTK Budapest 20 8 5 7 29–27 +2 29
7. Mezőkövesd 20 8 4 8 21–25 –4 28
8. Újpest FC 21 7 4 10 26–45 –19 25