Elhozta az Újpest a három pontot a Haladás átmeneti otthonából, Sopronból – Mészöly Géza nem ilyen ajándékot kért övéitől a névnapjára és ötvenedik születésnapjára.

21. FORDULÓ

Haladás–Újpest 0–2 (Perovics 13., Szűcs K. 93.)
Sopron, Városi Stadion, 1834 néző. V: Andó-Szabó Sándor

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Végre bemutatkozhatott 2017-ben tétmérkőzésen a Haladás is, de aligha ilyen kezdésről álmodtak a zöld-fehérek és az ötvenedik születésnapját, egyben névnapját ünneplő mesterük, Mészöly Géza – a rutinos vendégnek számító Újpest ugyanis hamar megszerezte a vezetést.

Mihailo Perovics kétszer is megforgatta a védőket, majd a léc alá lőtt (0–1), és pár perc múlva az ötös másik, azaz bal oldalán Nemanja Andrics tette meg ugyanezt majdnem, ám Király Gábor hatalmasat védett a jobb vállával.

Csak ezért nem lehetett még sokkal elégedettebb a szünetben az újpesti vezetőedző, Nebojsa Vignjevics egykori tatabányai csapattársánál, Mészölynél, mint amennyire így volt – a Haladás ugyanis az egész első félidőben egyetlen gólhelyzetet sem tudott kialakítani.

A pihenő után is Perovics-ziccerrel folytatódott a mérkőzés, ám ezúttal hatalmasat mentett Stef Wils.

Vignjevics a középcsatár helyett hamarosan pályára küldte a frissiben felépült védőt, Jonathan Herist, a középpályás Cseke Benjámin helyére pedig a fiatal hátvédet, Szűcs Kristófot; míg Mészöly Gajdos Zsoltot és a debütáns Ibrahim Bamgboyét vetette be a támadósorba.

Néhány 16-os előtti lövésig eljutott a Haladás, de fájdalmasan hiányzott a csapatból egy vérbeli karmester és egy váratlan megindulásokra képes szélső.

Az Újpest öt védővel és négy középpályással stabilan védekezett, és a végjátékban Szűcs Kristóf szép találattal még egyszer felbosszantotta Király Gábort (0–2).

A Videotontól elszenvedett súlyos vereség után sikerrel találtak vissza a veretlenségi ösvényre a lila-fehérek, miközben egykori mesterük, Mészöly Géza mostani „beosztottjai” nagyon elrontották főnökük dupla ünnepét.