Háromgólos győzelemmel menekül a Haladás

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2019.03.30. 16:48
Ma jutott a gólörömből bőven Szombathelyen (Fotó: Unger Tamás)
Biztosan nyert a kiesés elől menekülő Haladás a PAFC ellen a labdarúgó NB I 26. fordulójában. Már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a hazai gárda, és bár Rui Pedro kihagyott egy tizenegyest, nem forgott veszélyben a biztos hazai siker.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Haladás–Puskás Akadémia 3–0 (Rabusic 30., Rui Pedro 45+1., 58.)
Szombathely,Haladás Stadion,2745néző. Vezette: Berke

Mindent egy lapra feltéve kezdett a Haladás a Puskás Akadémia ellen. Ezen persze nincs mit csodálkozni, hiszen csak akkor van némi esélye az élvonalban maradásra, ha megnyeri a hátralévő meccseit. Nos, ennek megfelelően alakította ki a taktikát Horváth Ferenc vezetőedző. Csapatát 4–1–4–1-es hadrendben küldte pályára, s leginkább a középpálya uralására, valamit a labdaszerzés utáni gyors akciókra fektette a hangsúlyt. Ezzel nem is volt baj, ha meg mégis, akkor a kispad előtt hangos szóval követelte játékosaitól az agresszív letámadást.

Bevált a taktika, és a helyzetek sem maradtak el. Ám hiába kerültek a hazaiak többször a vendégvédelem mögé, a befejezések sokáig nem sikerültek. A másik oldalon Radoki János vezetőedző sem ült nyugodtan a kispadon, hiszen játékosait alaposan meglepte a Haladás agresszív, gyors és célratörő játéka. A tréner a futómennyiséget, a gyorsaságot és a pontosságot kérte számon labdarúgóitól, mert tisztában volt vele, csak abban az esetben lehetnek esélyeik Szombathelyen, ha labdaszerzés utáni pontos kontrákkal próbálkoznak.

Ám hiába ösztönözte tanítványait, maradt a lassú, komótos játék – és ennek egyenes következményeként a Haladás megszerezte a vezetést. Igaz, a vasiak nem akcióból értek el gólt, hanem szöglet után, de ez nem érdekelte a szurkolókat, akik az eredmény hatására ismét csapatuk mellé álltak.

Úgy tűnt, hogy a vezető gól megnyugtatta a hazai együttest. Talán túlzottan is, mert a Puskás Akadémia átvette az irányítást, és játékosai már Rózsa Dániel kapujáig is eljutottak – sőt a három mérkőzésre eltiltott Király Gábort helyettesítő kapus a 40. percben már bravúros védéssel bizonyította, hogy pótolni tudja 108-szoros válogatott társát.

S lám, milyen a sors: amit a Fradi ellen elvett a Haladástól, ezúttal visszaadta. Michael Rabusic ugyanis lesen állt a második hazai gól előtt, s bár megpróbálta kivonni magát a játékból, helyezkedésével zavarta a menteni igyekvő védőt, így került a labda ismét Oleh Holodjuk, majd pedig Rui Pedro elé, aki az üres kapuba passzolt. A reklamálás ezúttal sem maradt el, ám Berke Balázs játékvezető vagy nem hallotta, vagy nem akarta meghallani Hegedüs Lajos kapus szavait. Nem úgy, mint legutóbb Karakó Ferenc tette Király Gábor esetében...

A második félidő elején bátrabban futballozott a Puskás Akadémia, mégis a Haladás növelhette volna előnyét, ám a jól és nagy kedvel futballozó Rui Pedro kapu fölé lőtte a jogosan megítélt tizenegyest. Ám egy perccel később már nem hibázott a portugál légiós, látványos leshelyzetből szerzett góllal pecsételte meg a vendégek sorsát. A korábban a kispad előtt a csapattal együtt élő Radoki János pedig eltűnt az oldal vonal mellől, s a hangját sem lehetett már hallani.

Az anyagi és morális gondokkal küzdő szombathelyi csapat bebizonyította, hogy bár csúsznak a fizetések, szívvel és akarattal lehet eredményesen futballozni. 3–0

1. Ferencvárosi TC 26 18 4 4 56–19 +37 58
2. Mol Vidi FC 26 15 5 6 42–26 +16 50
3. Újpest FC 26 11 10 5 33–18 +15 43
4. Debreceni VSC 26 11 7 8 31–29 +2 40
5. Budapest Honvéd 26 11 6 9 32–27 +5 39
6. Mezőkövesd Zsóry FC 26 9 8 9 37–33 +4 35
7. MTK Budapest 26 10 4 12 38–41 –3 34
8. Paksi FC 26 7 10 9 29–37 –8 31