Tovább menetel a Fradi, érik a kora tavaszi bajnokavatás

2016.03.12. 17:50
Böde Dániel duplázott (Fotó: Szabó Miklós)
Az első félidőben még nem esett gól, mégis négyig meg sem állt odahaza a Ferencváros a Puskás Akadémia ellen a labdarúgó NB I 25. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
FERENCVÁROS–PUSKÁS AKADÉMIA 4–0
(Lamah 68. – 11-esből, Böde 70., 85. – a másodikat 11-esből, Radó 90.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Noha a Ferencváros gyakorlatilag már bajnok, és a legjobb hazai mérleggel büszkélkedik, a Puskás Akadémia pedig a kiesés ellen harcol, és Felcsútot elhagyva harmatosan szerepel, a két gárda összecsapásának első játékrésze kiegyensúlyozott játékot hozott.

Hajnal Tamás és Gera Zoltán kisebb sérülése miatt hiányzott, távollétükben nem akadt, aki kreativitást tudott volna csöpögtetni a zöld-fehér szerkezetbe, Böde Dánielt pedig semlegesítette a Fiola Attila, Branko Pauljevics kettős; a vendégek pedig pár kisebb és egy nagyobb helyzetig jutottak.

Ezért rúgta Böde a büntetőt; Ramírez „ajándékot” kap

NEKI MÉG JOBBAN MEGY
Ha Böde szeret a PAFC ellen játszani, akkor Radó egyenesen imád: hat mérkőzésen kilenc kanadai pontig jutott a felcsútiak ellen!

Thomas Doll a szünetben kettőt cserélt, majd nem sokra rá beküldte Nagy Dominik és Nagy Ádám után Stanislav Sestákot is (itt jegyeznénk meg, hogy Varga Roland és Florian Trinks sokadszor mondott csődöt, kérdés, meddig tart a türelem), Robert Jarni pedig pályára vezényelte Zsótér Donátot.

Aki összehozott abszolúte fölöslegesen egy büntetőt Nagy Dominik akasztásával, Roland Lamah pedig nem hibázott (1–0), nem sokra rá meg Böde Dániel fejelte a kapuba Sesták beadását (2–0), és két perc alatt tulajdonképpen el is dőlt a bajnoki.

Böde szeret gólt rúgni a Puskás Akadémiának, és a hajrában a Radó András által összehozott 11-es értékesítésével újra aláhúzta ezt a tényt (3–0) – a PAFC pedig szeret gyorsan egymás után két gólt kapni a Fraditól.

Hogy még szomorúbban távozzanak a felcsútiak a Groupama Arénából, arról Radó András gondoskodott a 90. percben egy bombagóllal. 4–0: érik a kora tavaszi, akár már március végi bajnokavatás.

„A Ferencváros jobb csapat volt – mondta Robert Jarni, a Puskás Akadémia vezetőedzője az M4 Sportnak. – Az elején még jól tartottuk magunkat, de a második félidőben kijött az erőkülönbség. Majd az öltözőben megbeszéljük az okokat. Nem biztos, hogy a fáradtság is közrejátszott a vereségben.”

„Sok minden nem sikerült jól az első félidőben, beszéltünk is erről a szünetben a játékosokkal – mondta Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője. – Elveszítettük a bátorságunkat, de a második játékrészben már sokkal jobban játszottunk. Gyorsabban vezettük a támadásokat, gyorsabban jártattuk a labdát, jobban mozogtunk a pályán. Ezek hiányoztak az első félidőben.”

1. Ferencvárosi TC 25 20 2 3 52–12 +40 62
2. MTK Budapest 24 11 7 6 31–23 +8 40
3. Újpest FC 25 10 10 5 33–24 +9 40
4. DVSC-Teva 25 10 9 6 39–28 +11 39
5. Videoton FC 25 12 2 11 28–25 +3 38
6. Paksi FC 24 10 6 8 30–25 +5 36
7. Szombathelyi Haladás 25 9 9 7 23–27 –4 36
8. Budapest Honvéd 25 8 7 10 30–29 +1 31