Pocsék első félidő, kihagyott PAFC-büntető, majd jött Böde…

2016.02.20. 15:13
Az elején a PAFC volt a jobb, mégis a Fradié lett a három pont (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a Ferencváros pocsékul futballozott az első félidőben a Puskás Akadémia ellen, de a csereként beálló Böde Dániel hathatós közreműködésével a szünet után magára talált, és begyűjtötte a három pontot. A vendégek az összes ziccerüket elrontották, még tizenegyest is hibáztak.

KATTINTSON IDE A TALÁLKOZÓ ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁÉRT!

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ
Ferencváros–Puskás Akadémia 2–0 (Ramírez 64., Böde 66.)

Nem közvetítette a bajnokit a televízió (csupán harmadszor történt ilyen a Fradival a szezonban), nem volt rossz idő sem, ennek ellenére csupán 6124-en voltak kíváncsiak az összecsapásra.

Érdekes és nem túl hatékony volt a Fradi négy belső középpályásos játéka az első félidőben. Cristian Ramírez sokat ment fel a bal oldalon, de amíg korábban volt előtte egy szélső, ezúttal Florian Trinks, folyamatosan bemozgott középre, így kisebb volt a nyomás a PAFC védelmének jobb oldalán. Ezt a meccs után Thomas Doll el is ismerte – egyszerűen túl sűrű volt a középpálya.

Az is meglepő volt, hogy a Ferencváros – hazai pályán az idényben talán először – nem irányította a találkozót az első félidőben, a Puskás Akadémiánál volt többet a labda, és sokkal több ziccert is alakított ki a vendégegyüttes, jobban játszott a listavezetőnél.

A 41. percben Ramírez fellökte Vjacseszlav Csurkót a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig jogosan büntetőt ítélt. A tizenegyest Pekár László végezte el, nem rúgta rosszul, a labda a bal alsó sarok felé tartott, de Dibusz Dénes jó irányba vetődött. A nézőtérről úgy látszódott, hatalmasat mentett a kapus, aztán a lefújás után ő maga ismerte el: a kapufa hárított, nem ő.

A második játékrész eleje is a vendégeké volt, de a Fradi kapusa válogatott (sőt!) formában védett. A 62. perctől azonban nem ő volt a főszereplő, érkezett – csereként – a sérüléséből visszatérő (de a lábát még fájlaló) Böde Dániel.

Csupán két perc kellett neki, máris hozzásegítette csapatát ahhoz, hogy betaláljon. Egymás után két szögletet is elvégezhetett a Ferencváros, a második után a kipattanót Nagy Ádám húzta kapura, a léc mentett, de a kipattanót Böde visszarúgta,Ramírezpedig közelről akapuba fejelt (1–0).

Megint csak két percnek kellett eltelnie, hogy érdekesség legyen a pályán, konkrétan gól. Böde kiváló labdát kapott, de csak az alapvonal előtt érte el, a kicsúszó Pogacsics Krisztián felett pedig elegáns mozdulattal elpörgette a labdát, a menteni igyekvő Branko Pauljevics nem tudott felszabadítani (2–0). Az MLSZ hivatalos honlapja utóbb Branko Pauljevics öngóljaként könyvelte el Böde találatát, majd február 24-én a videofelvételek megtekintése után változtatott, és mégis a ferencvárosi csatárnak adta a találatot.

Hét perccel később (újra) gólt szerzett Böde, a PAFC kapujába fejelt, de előtte ellökte ellenfelét, így szabadrúgás jött kifelé. A meccs végén Dibusz bemutatott még egy földöntúli bravúrt, a Fradi leginkább neki köszönheti a három pontot. Na, meg Böde Dánielnek.

A visszatérés: Böde Dániel gólt ünnepelhetett – az MLSZ honlapja szerint nem ő szerezte (Fotó: Korponai Tamás)

1. Ferencvárosi TC 21 18 1 2 44–8 +36 55
2. Újpest FC 21 9 8 4 29–20 +9 35
3. DVSC-Teva 21 9 7 5 34–22 +12 34
4. Szombathelyi Haladás 21 8 8 5 18–20 –2 32
5. Videoton FC 21 10 1 10 23–21 +2 31
6. MTK Budapest 20 8 6 6 25–21 +4 30
7. Paksi FC 20 8 6 6 24–21 +3 30
8. Budapest Honvéd 21 6 6 9 25–27 –2 24