Az első félidőben a Ferencváros, a másodikban Szappanos parádézott

2020.11.08. 16:50
Az első félidőben tarthatatlan volt az FTC (Fotó: Tumbász Hédi)
A Ferencváros hazai pályán 3–0-ra legyőzte az első félidőben rengeteget hibázó Mezőkövesdet a labdarúgó NB I 10. fordulójában, ezzel még biztosabbá tette a helyét a tabella élén.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Ferencvárosi TC–Mezőkövesd 3–0 (3–0)
Budapest,
Groupama Aréna, 2921 néző. Vezette: Iványi
Gólszerző: Nguen (15.), F. Boli (20.), Uzuni (45+1.)
Kiállítva: Meszhi (43., Mezőkövesd)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Egy berozsdásodott mosogatótálca, egy leselejtezett éjjeliszekrény, egy kettétört kamraajtó. A környékbeli lomtalanítás alaposan átrendezte a Groupama Arénához közeli utcák látképét, nem túlzás, a Vágóhíd utcában akkora szemétdombok púposodtak, hogy a mesékből jól ismert kiskakas élete végéig kapirgálhatott volna rajta. Különös látványt nyújtott a környék, és nem csak az utcára hajított felesleges bútorok miatt. Ahol korábban lelkes szurkolók masíroztak a beléptetőkapuk irányába, ott most alig szállingóztak a drukkerek. Az újabb szabályozások miatt immár csupán, de sok drukker jókedvét így sem lehetett szegni, ezúttal is barátságosan ölelgették a melléjük kihelyezett kartonbábukat. A két vezetőedző, Szerhij Rebrov és Kuttor Attila azonban hozta kötelező pókerarcát, rezzenéstelenül figyelve a pályán zajló eseményeket.

Az első mosoly a hazaiak trénerének arcára ülhetett ki, hiszen a Ferencváros gyorsan megszerezte a vezetést. A forgatókönyv hamar kirajzolódott, a zöld-fehérek első pillanattól magukhoz ragadták a kezdeményezést, a vendégek ellenakciókból próbáltak veszélyt teremteni. Noha az FTC húsz perc elteltével már két góllal vezetett, nem lett volna meglepő, ha az első gólt nem a hazaiak, hanem a kövesdiek szerzik meg.

A hazaiak a Juventus ellen 4–1-re elveszített Bajnokok Ligája-találkozón látott nagy hibát követtek el, s ezúttal Dibusz Dénes bravúrja kellett ahhoz, hogy ne rezdüljön meg a háló: amit az olasz sztáregyüttes góllal büntetett, azt a Mezőkövesd elhibázta, az ellentámadásból szép akció végén szerzett vezetést az FTC Tokmac Nguen révén (1–0). Ha erre az akcióra azt írtuk, szép volt, a második góllal végződő különösen az volt, Franck Boli és Myrto Uzuni passzolta ki a védelmet (2–0). Érdekes volt látni, hogy egyik játékos sem volt önző, noha mind a ketten éhesek a gólra, mégis a végletekig kijátszották az akciót. Ne szépítsük, lélekromboló gólt kapott a Mezőkövesd, innentől leginkább az volt a kérdés: szétesik-e a vendégek játéka, vagy összekapják magukat, és megússzák nagyobb zakó nélkül.

Nos, a félidő előtt kapott újabb gól (ez volt Uzuni első NB I-es találata, 3–0), és a kiállítás nem ezt vetítette előre.

Uzuni az első NB I-es gólját ünnepli (Fotó: Tumbász Hédi)

A zöld-fehérek az első félidőben nem akármilyen bravúrt hajtottak végre: háromszor találták el a kaput, s mind a háromból gól született. Míg a Ferencvárosnál hazai szinten kiemelkedő képességű támadók rohamoztak, addig a vendégeknél két olyan futballista volt elöl, aki posztját tekintve inkább középpályás. A csapatkapitány Berecz Zsombor és a bosnyák Dino Besirovic jóindulattal sem nevezhető klasszikus befejező csatárnak, Kuttor Attila alighanem így próbálta még stabilabbá tenni együttesét az Üllői úti összecsapásra. Látva a vergődést, a vendégek vezetőedzője a szünetben cserélt is, csatárpozícióba behozta Marin Jurinát, s az addig elöl futballozó két középpályást visszarendelte eredeti helyére.

Nem volt semmi meglepő abban, hogy egysíkúra sikerült a második félidő, a sárga mezesek tömörültek, a hazaiak támadtak. Lett is volna lehetőségük a különbséget tovább növelni, csakhogy az eddig biztos ítélet-végrehajtónak számító Ihor Haratin büntetőt rontott. Öldöklő iramról ekkor már csak azért sem lehetett beszélni, mert a játék sokszor a kézilabdához hasonlított, az FTC játékosai hosszú perceken át körbeadogatták a kövesdieket, míg ők néhány lépést téve ide oda tolódtak a saját tizenhatosuk előterében. A történethez az is hozzátartozik, hogy Szappanos Péter – a tizenegyes hárításán kívül – több alkalommal is bravúrral mentett, ha nem véd így, akkor, alighanem fél tucat gólt is kaphatott volna a csapata, amely a veresége után szinte odaragasztotta magát a tabella utolsó pozíciójához…

12. Mezőkövesd10226 8–14 –6 8

Az 5. fordulóból elhalasztott Kisvárda–Fehérvár és Budafok–Ferencváros meccset 2021. január 27-én játsszák. A 10. fordulóból elhalasztott Budafok–Bp. Honvéd találkozót december 23-án rendezik. A 2. fordulóból elhalasztott Ferencváros–Diósgyőr mérkőzés új időpontja még nem ismert.
A Diósgyőr–Újpest (10. forduló) mérkőzés három pontját játék nélkül, 3–0-s gólkülönbséggel a DVTK kapta meg, mert az Újpest a koronavírus-fertőzések miatt nem tudott kiállni a meccsre (a diósgyőriek nem mentek bele a halasztásba).