Uzuni 92. percben szerzett gólja döntött, győzött a Ferencváros

2021.12.18. 14:35
A Máté Csaba vezette Ferencváros hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 17., idei utolsó fordulójának nyitó mérkőzésén.
Myrto Uzuni (jobbra) eldöntötte a ráadásban a mérkőzést (Fotó: Árvai Károly) – KÉPGALRÉIÁHOZ KATT A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I

17. FORDULÓ

Ferencváros–Bp. Honvéd 1–0 (0–0)
Budapest, Groupama Aréna, 7011 néző. Vezette: Iványi
Gólszerző: Uzuni (90+2.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

IVÁNYI ZOLTÁN: ENNYI VOLT!
Különleges napra ébredt szombaton Iványi Zoltán: a 46 éves játékvezető utolsó mérkőzésére készült, és ennek megfelelően nagy múltú rangadót vezethetett. A békéscsabai születésű bíró 20 éves volt, amikor elszakadt a keresztszalagja, majd elvégezte a játékvezetői tanfolyamot – összesen húsz évet működött közre játékvezetőként, ebből tizenötöt az NB I-ben, a Ferencváros–Bp. Honvéd bajnoki volt a 260., amelyen bíráskodhatott. Mivel nincs már korhatárhoz kötve a játékvezetés Magyarországon, Iványi Zoltán nem emiatt hagy fel a munkájával, hanem azért, mert erőnlétileg már nincs tökéletes állapotban. Terve szerint marad a labdarúgásban, eddig is segítette a Békés megyei játékvezetők munkáját, ezt a jövőben is megtenné.

A hazaiak a négyvédős rendszert választották, ebben persze semmi meglepő sem volt – abban annál inkább, hogy posztjukat tekintve valamennyi belső hátvéd. A jobb oldali védő Botka Endrére nem számíthatott a szakmai stáb, a játékost azonban köszöntötte Orosz Pál, az FTC Zrt. vezérigazgatója a mérkőzés előtt, mert a felcsútiak ellen (1–1) játszotta 100. bajnoki mérkőzését a Ferencvárosban – a korábbi kispesti futballista kapott hideget-meleget a vendégszurkolóktól…

A nézők jó futballt nem kaptak. Igaz, a hazaiak alig engedték át a félpályán a Honvédot, de Szappanos Péternek egyszer kellett nagyot védenie a rövid saroknál Ryan Mmaee lövése után a 9. percben. Mezőnyfölényben futballozott a Ferencváros, de átütőerőt nem lehetett érezni a hazai támadásokban. Csendesen csordogált az összecsapás, amikor a 45. percben Nenad Lukics megszerezhette volna a vezetést a Honvédnak, de a bal alsó sarokra tartó labdát Dibusz Dénes óriási bravúrral szögletre ütötte.

A fordulás után érezni lehetett, az FTC minél hamarabb megszerezné a vezetést, Lasa Dvali fejese után a léc felett suhant el a labda. A mérkőzésre a korábbi kispesti támadó, a jelenleg a Philadelphia Unionban futballozó Gazdag Dániel is kilátogatott, a 11-szeres válogatott majdnem Honvéd-gólnak örülhetett, Nono lövése után csak centiméterekkel ment el a labda a jobb felső sarok felett. Tokmac Nguen viszont kaput talált, Szappanos Péter ütötte ki a jobb felső sarok felé tartó labdát húsz perccel a vége előtt.

Ezután nem mindennapi jelenetnek lehettünk szemtanúi: Adnan Kovacevic tizenegyest érően szabálytalankodott Dusan Panteliccsel szemben, Iványi Zoltán meg is adta a büntetőt. Ezután körülbelül öt percet állt a játék, amíg sikerült eldönteni, hogy a passzt adó Nenad Lukics lesről indult, így tizenegyes sem következett.

Végül csak megszerezte a vezetést a Ferencváros, Lukas Klemenz hibáját Szánthó Regő használta ki, beadása után Myrto Uzuni volt eredményes.

A Ferencváros az élre állt a bajnoki tabellán, igaz, a vasárnap pályára lépő Kisvárda még visszaelőzheti – a zöld-fehérek legközelebb január 27-én lépnek pályára, akkor pótolják az augusztusban elhalasztott, felcsútiak elleni bajnokit. Akkor már szinte biztosan Sztanyiszlav Csercseszov ül a ferencvárosiak kispadján, de hogy a Honvédnál ki irányíthat, egyelőre nem tudni. Arról értesültünk, hogy Michael Boris mellett Nebojsa Vignjevics is képbe került, de azt is hallani, hogy a szurkolóknál hitelét veszítő Horváth Ferenc mégis a helyén marad.