A Vasas nem tud hibázni – Debrecenben is nyert

2016.10.22. 17:23
Idegenben is koncentrált, jó játékkal nyert a Vasas a Debrecen ellen, és elbírta azt is, hogy rengeteg sérültje nem tudott Michael Oenning rendelkezésére állni. A Debrecen több helyzetet is kihagyott, és kénytelen volt fejet hajtani a listavezető előtt.

Remek formában a Vasas (Fotó: Veres Viktor – archív)

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

DVSC–VASAS 1–2 (Holman 51., ill. Murka 45., Saglik 56.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion. Vezette: Erdős

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kis túlzással fél csapatnyi sérültje nélkül utazott a listavezető Vasas Debrecenbe, köztük volt a házi gólkirály, Ádám Martin is, de a csatársorból Remili Mohamedi s hiányzott. A debrecenieknek létfontosságú lett volna a győzelem, vagy legalábbis a pontszerzés, hiszen tíz pont volt a különbség a budapesti csapat javára a forduló előtt.

Leonel Pontes vezetőedző a kezdőben vette számításba az új szerzeményt, Róbert Vitteket, abban bízott, hogy a szlovák csatár az előző forduló után ismét betalál.

Rögtön nekiugrott ellenfelének a DVSC, és a Vasas sokáig egyáltalán nem jutott el a hazai tizenhatosig. Ennek ellenére igazán nagy lehetőség a debreceniek előtt sem adódott, bár Holman több veszélyes próbálkozással is feltűnést keltett.

Jó tíz perc tömény unalom után a 30. perctől felpörgött a találkozó, fokozódott az iram is. A félidő utolsó pár percében feltámadt a Vasas, egyre többször jutott el a Debrecen kapujáig, Saglik például akár gólt is szerezhetett volna, ha Danilovics nem véd nagyot. Kicsivel később Vittek szerezhette volna meg a második gólját az NB I-ben, de hiába vezette a 41. percben egyedül a labdát Nagyra, a Vasas kapusa túljárt a rutinos szlovák játékos eszén.

Egészen élénk kis meccs kerekedett a találkozóból, és azzal, hogy erőre kaptak a vendégek, mindjárt több kedvük is támadt a lövéshez. A félidő utolsó percében így tett Murka Benedek is, aki 18 méterről kíméletlen pontossággal lőtte ki a jobb alsót. 0–1

A gól rendkívül felpiszkálta a hazaiakat, de az első félidőben már túl kevés idejük maradt az egyenlítésre.

A második félidő úgy indult, hogy a Vasas továbbra is támadásban maradt, és még az előny növelésének is felcsillant a reménye. Ehhez képest váratlanul egyenlített a Debrecen. A 61. percben Holman kapott átadást a Vasas tizenhatosának sarkánál, és mesterien csavart a bal fölső sarokba. 1–1

Aki azt hitte, hogy ezután átveszi a kezdeményezést a Debrecen, az tévedett, a Vasas pedig bizonyította, hogy miért áll a tabella élén. Az 56. percben ugyanis az egyenlítéstől talán túlságosan megnyugodott hazaiak nem figyeltek Saglikra, aki 7 méterre a kaputól várta Kleisz átadását, amely jött is, és máris újra vezetett a Vasas. 1–2

A gól után sem tudott újítani a Debrecen, és bár rendületlenül mentek előre a hazaiak, a támadásik esetlegesek voltak, sok veszélyt nem jelentettek. A Vasas ellenakciói gyakran hoztak szívbajt a debreceni szurkolókra, és többször csak Pavlovon múlt, hogy nem szerzett újabb gólt a listavezető.

Pontes csatárokat hozott be csereként, akik szorgalmasan mentek is támadni, de a kaput nem találták el. A legnagyobb debreceni helyzet a 85. percben adódott Holman előtt, de a hazai gólszerző ezúttal szinte üres kapuba nem tudott betalálni. Még Horváth Zsolt és Castillion is próbálkozott, de hiába, az érett, taktikus játékot bemutató Vasas megérdemelten vitte el a három pontot Debrecenből, és továbbra is vezeti a tabellát.