Négy gólt szerzett, és könnyedén győzött a DVSC a Vasas ellen

2016.02.13. 15:24
Négyszer ünnepelhettek gólt a debreceni játékosok a Vasas ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Debreceni VSC hazai pályán könnyed játékkal 4–0-ra legyőzte a Vasast. A hazaiaknál Bódi Ádám indította a gólgyártást, majd Horváth Zsolt, az új szerzemény Holman Dávid, valamint Ibrahima Sidibe is betalált.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

DVSC–VASAS 4–0 (Bódi 5., Horváth Zs. 26., Holman 35., Sidibe 49.)
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV

TABELLA

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Debrecenben szakadó esőben kezdte meg a tavaszi szezont Kondás Elemér együttese, valamint a szezon második felének új vezetőedzővel – a német Michael Oenninggel – nekivágó Vasas.

A meccs jobban nem is kezdődhetett volna a hazaiak számára, hiszen az 5. percben Horváth Zsolt ment el a bal szélen, majd befelé passzolt Bódi Ádámhoz, aki betolta a labdát a tizenhatoson belülre, egy csellel becsapta Debreceni Andrást, majd jobbal a bal alsóba gurított tizenkét méterről (1–0).

A vezető találat után is meggyőző mezőnyfölényben játszott a DVSC, aminek a 26. percben lett meg az eredménye. Holman Dávid passzolta be a labdát a védők mögé, a mélységből induló Horváth Zsolt pedig tizenkét méterről jobbal, az elfekvő kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtt (2–0).

A folytatásban a Vasas továbbra sem tudott veszélyesen futballozni, sőt, a Loki a 35. percben újra betalált. Bódi Ádám jobb oldali szabadrúgását röviden fejelték ki a védők, majd Lázár Pál próbálta meg visszakanalazni a kapu elé a labdát, de az elakadt a védőkben. A lepattanóra az új szerzemény, Holman Dávid csapott le a leggyorsabban, és az ötös sarkáról jobbal a hosszúba bombázott (3–0).

Az első félidőhöz hasonlóan a másodikban sem kellett sokáig várnia a gólra a hazai közönségnek. Szakály Péter adta be a jobb oldalról a labdát, amelyet Debreceni és Ibrahima Sidibe is becsúszva próbált megjátszani. Végül a debreceni csatár pöckölt bele ballal, amely így tíz méterről a kapu bal alsó sarkában kötött ki (4–0).

Michael Oenning (balra) nem volt elragadtatva a látottaktól (Fotó: Szabó Miklós)

A második félidő folytatásában csak fellángolásai voltak a vendégegyüttesnek, míg a debreceniek Szakály, Kulcsár és Jovanovic révén is növelhették volna az előnyüket, újabb találat azonban már nem esett, így a DVSC könnyed játékkal és 4–0-s győzelemmel kezdte a szezon második felét. A Vasas szempontjából ráadásul nem alakultak jól a további eredmények, hiszen a Puskás Akadémia győzelme miatt visszacsúsztak a tizenegyedik, kiesést jelentő helyre.