A második Honvéd-gólra már nem volt válasza a DVTK-nak

2016.04.20. 18:52
A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Honvéd 2–1-re legyőzte idegenben a DVTK-t. A szünetben még 1–1 állt az eredményjelzőn, de Djordje Kamber második félidei találatára már nem volt válasza a házigazdának.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

DIÓSGYŐR–BUDAPEST HONVÉD 1–2 (Novothny 45+2., ill. Holender 7., Kamber 59.)LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

DIÓSGYŐR–BUDAPEST HONVÉD 1–2 (Novothny 45+2., ill. Holender 7., Kamber 59.)

Az már a forduló előtt biztossá vált, hogy mindkét csapat kiszállt a dobogóért folyó küzdelemből, így a minél előkelőbb helyezés megszerzése lett a cél az együtteseknél. A mérkőzés nehézkesen indult az első percekben, aztán hirtelen megszerezte a vezetést a Honvéd. A 7. minutumban Nagy Gergő adott középre a jobb oldalról, az érkező FilipHolenderpedig nyolc méterről a jobb felsőbe fejelt. 0–1

A baj csőstül jött a DVTK-nak, hiszen a 14. percben Koman Vladimir egy ütközés után megsérült, nem tudta folytatni a játékot, Nikházi Márk váltotta. A hazaiak helyzete kilátástalannak tűnt az első félidő derekán, tompán, fásultan futballozott Egervári Sándor együttese. A félidő utolsó pillanataiban azonban Novothny Soma megvillant, és kiegyenlített. Labdát kapott a vendégek tizenhatosán belül, majd egy igazítás után jó 15 méterről kilőtte a jobb alsót. A szünet után így minden kezdődhetett elölről. 1–1

A második félidő szinte ugyanúgy kezdődött, ahogyan az első: kispesti góllal. Az 59. percben a csereként beálló Souleymane Youla a tizenhatoson belül Djordje Kamber elé tálalt, aki tizenhárom méterről a jobb alsóba helyezett. 1–2

A mérkőzés hátralévő részében (azaz bő fél órában) továbbra is a Honvéd akarata érvényesült, a vendégek főként a jobb oldalon vezettek ígéretes támadásokat. A DVTK tanácstalannak tűnt, és az első félidő nagy részében jellemző fásult játék jött elő a második játékrészben is. Ez meg is bosszulta magát, hiszen nem tudott ismét egyenlíteni a házigazda, így a kispestiek három ponttal távoztak Miskolcról.

1. Ferencvárosi TC 31 23 3 5 66–21 +45 72
2. MTK Budapest 31 14 9 8 39–30 +9 51
3. Videoton FC 31 15 4 12 34–29 +5 49
4. DVSC-Teva 31 13 10 8 45–33 +12 49
5. Szombathelyi Haladás 31 12 11 8 30–34 –4 47
6. Újpest FC 31 11 12 8 40–32 +8 45
7. Budapest Honvéd 31 11 7 13 37–36 +1 40
8. Paksi FC 31 11 7 13 37–37 0 40