Ahogy ősszel, megint három góllal győzött a Puskás Akadémia a Budafok ellen

2021.02.21. 14:20
Alexandru Baluta korai góljával hamar megszerezte a vezetést a vendég Puskás Akadémia Budafokon, az NB I 22. fordulójában. A folytatásban még két gólt szereztek, így magabiztosan nyertek a felcsútiak.
A Puskás Akadémia megint hárommal nyert a Budafok ellen (Fotó: Árvai Károly) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ
Budafoki MTE–Puskás Akadémia FC 0–3 (0–1)
Budapest, Budafoki MTE Sporttelep, zárt kapuk mögött.Vezette: Bogár G.
Gólszerzők: Baluta (3.), Slagveer (64.), Mance (90+3 – 11-esből)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A szombati eredmények tükrében a csapatok azzal a megnyugtató érzéssel kezdhették a mérkőzést, hogy a házigazda Budafok az eredménytől függetlenül bennmaradást érő helyen zárhatja le a bajnokság második etapját, a vendég Puskás Akadémia pedig mindenképpen marad a második helyen.

A tavaszias napsütésben a Budafok lényegében az alapcsapatával kezdett, a vendégeknél viszont Hornyák Zsolt kissé megkavarta a kártyákat – mint többször mondta, megteheti, hiszen az utóbbi időben úgy látja, a kezdőcsapattal egyenértékű második sort tudna pályára küldeni –, kimaradt a gyakori kezdők közül Josip Knezevic, Nagy Zsolt, Spandler Csaba vagy Urblík József is, bár ő sérülés miatt. Taktikailag azonban nem kísérletezett egyik szakvezető sem, a 4–2–3–1-es, jól bevált szisztémát alkalmazták, ám az előzetes elképzeléseket hamar újra kellett gondolni, hiszen az egyébként is esélyesebb Puskás Akadémia gyorsan megszerezte a vezetést Alexandru Baluta góljával.

Az első sokk után próbálta átvenni a játék irányítását a Budafok, de a felcsútiak harcosan játszottak, sok labdát szereztek a tizenhatosuk előtt és a középpályán is, és minden ellentámadásukban ott rejlett a veszély. Igazi gólhelyzetet azonban egyik oldalon sem láthattunk a 32. percig, Kovács Dávid szabadrúgásáig, amit ujjheggyel tolt a léc fölé Tóth Balázs. Az állóháborút az edzők helycserékkel igyekeztek kibillenteni, a hazaiaknál többször helyet cserélt a belső védő Oláh Bálint és a védekező középpályás Csonka András, míg a vendégeknél a két szélső, Kiss Tamás és Luciano Slagveer.

Nem sokat mutatott az első félidőben a Budafok, így nem volt különösebben meglepő, hogy a szünetben alaposan belenyúlt a csapatba Csizmadia Csaba vezetőedző, aki hármat is cserélt, a kapus kivételével minden csapatrészben egyet. Kovács Dávid, a csapat házi gólkirálya például feljebb lépett egyet, és ő lett a center a lehívott Zsóri Dániel helyett. Ennek ellenére is a Puskás Akadémia uralta a második félidő elejét, és többször is közel járt a gólhoz. A megoldást kereső budafokiak a 62. percben az utolsó, ötödik cserelehetőségüket is elhasználták, meglehetősen nagy kockázatot vállalva az utolsó fél órára. Mentek előre, erőltették a támadásokat a hazaiak, de egy kontratámadás révén a Puskás Akadémia megszerezte a második gólját, és minden jel arra mutatott, hogy ezzel el is döntette a mérkőzést a második félidő derekán, mert a Budafok támadójátékában nem volt érezhető az átütőerő. A csereként beálló Skribek Alen ugyan színt vitt a hazaiak támadójátékába, de egymaga kevésnek bizonyult a Puskás Akadémia jól szervezett védelme ellen, s a hosszabbítás perceiben aztán tizenegyesből a kegyelemdöfést is megadta a felcsúti együttes.

Tovább él tehát a Puskás Akadémia győzelmi sorozata, amely immár öt sikert számlál, és mivel a felcsútiaknak hat pont előnyük és hárommal több győztes meccsük van, mint a jelenleg a harmadik helyen álló Mol Fehérvár FC-nek, a második helyért zajló különcsatában voltaképpen hárommeccses előnye van a PAFC-nak.