A Békéscsaba az utolsó percben mentett pontot az MTK ellen

2015.10.03. 17:56
A labdarúgó NB I 11. fordulójában az MTK a Békéscsaba otthonában lépett pályára. Torghelle Sándor 64. percben szerzett vezetést a vendégeknek, a hazaiak a hosszabbítás utolsó percében, Bratiszlav Punosevac révén egyenlítettek.

Az MTK sokáig győztesnek érezhette magát Békéscsabán, de csak egy ponttal távozott (Fotó: Imre György)

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA–MTK 1–1 (Punosevac 93., ill. Torghelle 64.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA EL!

Ellentétes előjelekkel várhatták a mérkőzést a csapatok, hiszen a hazaiak nagy sikert arattak az előző fordulóban a bajnok Videoton ellen, míg az MTK már három mérkőzés óta képtelen győzni. Emellett már zsinórban ötödször kellett idegenben pályára lépniük a kék-fehéreknek, ezzel szemben Békéscsabán a szervezett szurkolói csoportok is visszatértek a lelátóra.

A mérkőzés első nagy lehetőségére a 15. percig kellett várni. Borbély Bálint 23 méterről tűzött kapura egy szabadrúgást, de Hegedüs Lajos nagyot vetődve szögletre ütötte a bal alsó sarokba tartó labdát. Az első félidő hátralévő részében enyhe mezőnyfölényben játszott a Békéscsaba, amit jól jelez, hogy volt olyan időszak, amikor öt percen belül négy szögletet is elvégezhettek a hazaiak.

A második félidőre egy teljesen új MTK jött ki a pályára, hiszen egyre több helyzetet kidolgozva, fokozatosan növelték a nyomást a hazaiak kapujára. Ennek megfelelően az 59. percben Gera Dániel 14 méteres próbálkozását hárította bravúrral Lubos Ilizi. A 64. percben azonban már a hazaiak kapusa sem tudott mit tenni. Bouard Ramos jobb oldali beadását Torghelle Sándor közelről lőtte a kapuba (0–1). A 71. percben eldönthette volna a három pont sorsát az MTK, de Ramos három méterről csak a kapufát találta el.

A találkozó hajrájában egyre többet kockáztatva támadott a Békéscsaba, a vendégek pedig kedvükre kontrázhattak, de újabb gólt nem sikerült szerezniük. Szilágyi Péternek kétszer is csak centik hiányoztak az egyenlítéshez: előbb fejjel, majd lábbal veszélyeztette Hegedüs kapuját. Ennek ellenére nem tudta megtartani előnyét az MTK, hiszen a 93. percben egy felívelt szabadrúgás utáni kavarodás végén Bratiszlav Punosevac elé került a labda, és a támadó két méterről a kék-fehérek kapujába bombázott (1–1).

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!