Az égiek most nem voltak kegyesek a Pápához

2010.09.01. 20:59
A ZTE a megismételt mérkőzést is megnyerte a Pápa ellen (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 3. fordulójában félbeszakadt Zalaegerszeg–Pápa mérkőzést játszották újra. Az eső miatt újra játszott találkozóval ellentétben ezúttal a vendégek szereztek vezetést: a 12. percben eredményes David Solomon Abwo az első meccsen is betalált a hazaiak kapujába. Ezt azonban 14 perccel később a hazaiak Rajcomar révén kiegyenlítették, sőt a félidő hajrájában Darko Pavicsevics találatával fordítottak is. Az utolsó percben aztán utóbbi büntetőből duplázott, amivel beállította a 3–1-es végeredményt.

Senki sem léphet kétszer ugyanabba a folyóba – vagy mégis? A tizedik helyen álló ZTE és a tizenkettedik Pápa mérkőzését eredetileg augusztus 13-án játszották volna. El is kezdték, de a játékvezető a 60. percben a viharos időjárás miatt, 2–1-es hazai vezetésnél félbeszakította a találkozót.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NB I 2010–2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Akkor a hazaiak Pavicsevics révén már a harmadik percben vezettek, amelyet Abwo egyenlített ki. Ezúttal azonban a pápaiak szereztek vezetést, méghozzá a nigériai légiós találatával a 12. percben, miután 15 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0–1).

A hazaiak mintha csak ezután ébredtek volna, kezdték el rohamozni Szűcs kapuját, s ennek a 26. percben meg is lett az eredménye: Illés passzolta be a labdát a 16-oson belülre Rajcomarnak, aki hat méterről lőtt a kapu jobb felső sarkába (1–1).

Válaszként a pápaiak részéről, három perccel később Germán találta el a jobb oldali kapufát, majd Abwo lőtt érvénytelen gólt lesről. A túloldalon Szűcsnek kellett kétszer is bravúrral mentenie – Rajcomar majd Varga lőtt közelről – a 42. percben azonban már ő is tehetetlen volt: Illés ugratta ki Pavicsevicset a leshatárról, aki egyedül vezethette a labdát a kapusra, majd ki is cselezte, s három méterről az üres kapu közepébe lőtt (2–1).

A szünetben tehát ugyanaz volt az állás, mint az első meccsen. Sőt, még a 60. percben is, tehát a sors visszaadta azt a zalaiaknak, amit szűk három hete elvett. A kérdés ezek után az volt: tudnak-e élni vele? Ebben a játékrészben ugyanis a vendégek előtt adódtak nagyobb lehetőségek. Előbb Abwo lőtt az oldalhálóba, majd Marics lövését kellett bravúrral védenie Vlaszáknak.

A kihagyott helyzetek az utolsó percben megbosszulták magukat: Rebrik buktatta a 16-oson belül a csereként beállt Delicet, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Ezt Pavicsevics értékesítette, így beállítva a 3–1-es végeredményt. Sikerével a ZTE a hetedik helyre lépett fel a tabellán.