MK: új fejlemény, az Újpestnek elég 1–0-ra legyőzni a Vasast

2017.04.01. 11:01
Szerdán Magyar Kupa-mérkőzésen a Vasas 2–1-re legyőzte a házigazda Újpestet a Szusza Ferenc Stadionban. A negyeddöntős kupapárharc első mérkőzésén tehát az angyalföldiek kerültek előnybe, a jövő heti visszavágón akár 1–0-s vereséggel is továbbléphetnének – hittük eddig…

Merthogy a szövetségben átnyálazták a dokumentumokat, szabályzatokat, versenykiírásokat és paragrafusokat, s megállapították, hogy mivel az Újpest mellett a tavasszal a Vasasnak is a Szusza Ferenc Stadion a hazai pályája, ezért a szerdai találkozón a piros-kékek találatai sem tekinthetők idegenben szerzett góloknak.

Viszont a jövő szerdai (április 5-i) visszavágón – melyet az MTK létesítményében, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendeznek meg, azaz a Vasasnak és az Újpestnek is idegenbeli helyszín lesz – mind a két együttes góljai idegenben elért találatoknak számítanak.

Ez azt jelenti, hogy amennyiben a visszavágón az Újpest 1–0-ra legyőzné a Vasast, akkor összesítésben 2–2 lenne, és mivel ebben az esetben idegenben csak a lila-fehérek szereznének gólt, ők jutnának tovább. 2–1-es újpesti sikernél pedig nem kétszer tizenöt perces hosszabbítás következne, hanem egyből a IV. kerületiek lépnének az elődöntőbe.

A Vasasnál és az Újpestnél sem reagáltak a hírre – igaz, egyik csapat vezetőit sem kerestük meg… –, klub közeli informátorunk szerint az angyalföldiek abban bíznak, hogy ez az egész csak kitaláció, április elsejei tréfa.

Igen, valóban az. hazai pályája, ezért a szerdai találkozón a piros-kékek találatai sem tekinthetők idegenben szerzett góloknak.