MK: magabiztos Vasas-siker az Ajka ellen

2012.10.31. 18:22
A labdarúgó Magyar Kupa 3. fordulójában az NB II Keleti csoportjában szereplő Vasas 3–0-ra legyőzte a szintén másodosztályú Ajkát.

Már a mérkőzés elején Bobó révén megszerezte a vezetést a Vasas a tartalékosan felálló Ajka ellen. A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, a továbbjutás végül a 72. percben dőlt el, amikor is Polényi Gábor két gólosra növelte a hazaiak előnyét. Tíz perccel később Szilágyi Péter is gólt szerzett, beállítva ezzel a 3–0-s végeredményt, így a Vasas bejutott a legjobb 16 csapat közé a Magyar Kupában.

A Magyar Kupa további mérkőzéseiről itt olvashat!

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ (A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT)
VASAS–FC AJKA 3–0 (1–0)
Illovszky-stadion, 1000 néző. Vezette: Berke B. (Demeter J., Pápai Z.)
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Lucas, Kárpáti (Ferkó Á., 20.), Katona M. – Nikolov, Thiago – Simek (Polényi, a szünetben), Szilágyi P., Deyvison – Bobo (Mundi, 75.). Vezetőedző: Szapor Gábor
AJKA: Jánosa – Domján, Kovács Sz., Pákai, Gunther – Nagy B. – Szabó P. (Czanik, 55.), Szabó L. (Kanta Sz., a szünetben), Pavlitzky – Sowunmi, Major N. (Mihalecz P., 69.). Vezetőedző: Németh Zoltán
Gólszerző: Bobo (1–0) a 10., Polényi (2–0) a 71., Szilágyi P. (3–0) a 80. percben
Szapor Gábor: – Nagyon jó felfogásban játszottunk, végig érvényesült támadójátékunk, minden játékosom dicséretet érdemel teljesítményéért.
Németh Zoltán: – Megérdemelt a Vasas továbbjutása, élesebbek voltak nálunk, mi pedig nagy lehetőséget szalasztottunk el.