Már otthon sem megy igazán a Lokinak

2011.04.03. 19:26
Kiegyenlített mérkőzés után egy pontot szerzett mindkét csapat tavasszal (Fotó: Mirkó István, archív)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a címvédő, jelenleg hatodik DVSC a tizedik helyen álló Győrt fogadta. A gól nélküli első félidő után Czvitkovics Péter szerzett vezetést a hazaiaknak 11-esből a 49. percben, de a vendégek tíz perccel később Marko Dinjar révén egyenlíteni is tudtak, az eredmény pedig később már nem változott.
A tabellán elfoglalt helyezések alapján egyértelműen a hazaiak voltak a mérkőzés esélyesei, pláne úgy, hogy hazai pályán eddig félelmetes volt a mérlegük: tizenegy találkozójukból kilencet megnyertek, csak az Újpest és legutóbb a Honvéd tudott egy ponttal távozni.

A vendégek viszont Csertői Aurél kispadra kerülése, azaz két bajnoki óta még gólt sem kaptak, s ez mindenképpen intő jel volt a Loki számára, amely óvatosabban is kezdte a meccset. Ugyan a vendégek sem szaggatták túlságosan az istrángot, de a meccs első negyedében elsősorban előttük adódtak kisebb lehetőségek.

Az első komolyabb hazai lehetőségre a 25. percig kellett várni, amikor Czvitkovics beadását Szakály Péter csúsztatta kapura. Ezt követően aztán szépen lassan beindultak a hazaiak, s tíz perccel később Szakály óriási helyzetben az oldalhálót találta el.

Ezzel azonban nagyjából el is lőtték a puskaporukat, már ami az első félidőt illeti. A szünetben aztán nyilván kissé leteremtette játékosait a debreceniek cseh edzője, mert már a második félidő első másodperceiben már láthattunk kapura lövést a hazaiaktól, akik aztán a 49. percben meg is szerezték a vezetést.

Történt, hogy Pilibaitis rántotta le a 16-oson belül Szakályt, amiért a játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt. A végrehajtó Czvitkovics volt, aki a jobbra vetődő Sztevanovics helyére, a kapu közepébe bombázott (1–0).

A gól aztán felpaprikázta a vendégeket, akik a következő percekben három nagy helyzetet is kihagytak: Koltai Tamás előbb fölé lőtt, majd mellé fejelt, a kettő között pedig Kiss Máté sem találta el a kaput, igaz, kissé kiszorított helyzetből.

A győri nyomásnak aztán az 59. percben meg is lett az eredménye, miután Ji-Paraná ívelte előre középen a labdát, amire Marko Dinjar csapott le, s kilenc méterről elegáns mozdulattal emelte azt Verpecz fölött a léc alá (1–1).

Hogy a győriek nem elégedtek meg a döntetlennel, azt ezután egy lesgóllal bizonyították, de természetesen az eredmény nem változott. Ezt követően azonban valamelyest visszább vonultak a vendégek. A győri védekezéssel azonban nem nagyon tudott mit kezdeni a Debrecen, mindössze a csereként beálló Kabát Péternek akadt egy lövési kísérlete, ami azonban a kapu fölé szállt.

Küzdöttek ugyan a csapatok becsülettel, de nemhogy gól, még helyzet sem igazán akadt már, így aztán maradt a döntetlen, amellyel igazából egyik csapat sem lehetett elégedett. A debreceniek így a dobogóért folytatott küzdelemben kerültek lépéshátrányba, míg a győriek a játék képe alapján akár győzhettek is volna.

KÉT BOSSZANKODÓ EDZŐ

„A második félidő egészen jó volt, a mi szempontunkból persze akkor sem úgy alakultak az események, ahogy elterveztük. Valóban lassan lendültünk bele, húsz-huszonöt percbe is beletelt, mire elkaptuk a ritmust, de a fordulást követően élvezhető mérkőzést játszottunk. A tizenegyesgólunkat követően a játékosaink öt-hat percre teljesen elveszítették a koncentrációjukat. A miértre nem tudom a választ. Ebben az időszakban a Győrnek volt három-négy veszélyes támadása, ekkor született a gólja is. Nyilvánvalóan nyernünk kellett volna. A mi helyzetünkben most csak a győzelem lett volna elfogadható, sajnos nem sikerült megszereznünk" – értékelt a Nemzeti Sportnak Zdenek Scasny.

Csertői Aurél
sem volt elégedettebb, a győri edző úgy érezte, csapata győzelemmel távozhatott volna.

„Bizony, úgy érzem, Debrecenben hagytunk két pontot. Egyáltalán nem vagyok elégedett a döntetlennel, a mérkőzés utolsó harmadában úgy éreztem, nyerhetünk. Persze elismerem, ha valaki a találkozó előtt azt mondja, hogy Debrecenben döntetlent játszunk, talán rábólintottam volna, de így... A lehetőségeink megvoltak. Ha jobb százalékban használjuk ki őket, ha az első félidőben adódó három vagy a fordulást követő több kontránkból legalább még egy gólt szerzünk, azt hiszem, megadtuk volna a kegyelemdöfést az ellenfélnek."

1. Videoton FC 21 14 5 2 43–19 +24 47
2. Ferencvárosi TC 21 12 1 8 33–30 +3 37
3. Paksi FC 21 11 4 6 36–28 +8 37
4. ZTE FC 21 11 3 7 37–30 +7 36
5. Kaposvári Rákóczi 21 10 3 8 32–27 +5 33
6. DVSC-TEVA 21 9 6 6 36–31 +5 33
7. Lombard Pápa Termál FC 21 8 4 9 34–37 –3 28
8. Vasas 21 8 4 9 26–32 –6 28