MK: a legjobb nyolc között a Videoton is

2015.11.18. 20:10
A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében az idegenbeli 1–0-s győzelem után a hazai 1–1 a továbbjutást jelentette a Videotonnak a Haladás ellen.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Videoton–Szombathelyi Haladás 1–1 (0–0)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion. V: Szabó Zs.
Videoton: Danilovics – Heffler T., Juhász, P. Vinícius, Szolnoki – Pátkai, Simon Á. (Pölöskei, a szünetben) – Gyurcsó, Kovács I., Suljic ( F. Oliveira, a szünetben) – Feczesin (Rudolf, 86.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Haladás:
Rózsa – Schimmer, Fehér Z. (Jagodics M., 61.), Jánvári, Angyal – Medgyes, Nagy P., Batarelo (Iszlai, 80.), Gosztonyi – L. Martínez (Gaál, 59.), Ugrai. Vezetőedző: Mészöly Géza

a Videoton, 2–1-es összesítéssel

Ebben az idényben már negyedik alkalommal találkozott egymással a székesfehérvári és a szombathelyi gárda, és utóbbi a bajnokságban kétszer nyert 1–0-ra, a Vidi meg a kupamérkőzés visszavágóját várhatta egy nullás előnyből. Mind Horváth Ferenc, mind Mészöly Géza számíthatott szinte összes játékosára, természetesen a norvégok elleni pótselejtezőben pályára lépők kivételével – akik közül Kleinheisler László egyébként sem kerülhetett volna a keretbe, az ismert okok miatt.

Érdekes volt az első félidő, mert az erősen „alsó kategóriás” iram ellenére 5-6 percenként érdekes jeleneteket, helyzeteket láthattunk mindkét kapu előtt. A szünetben Horváth beküldte Pölöskei Zsoltot és Filipe Oliveirát, a csapatok pedig mintha rájöttek volna, hogy itt két magyar élcsapatról van szó jóvoltukból, és elkezdtek úgy futballozni, hogy igazán jól szórakozzanak a nézők.

Egymást követték a helyzetek, csak most már percenként, és előbb Feczesin Róbert használt ki egy védelmi hibát (1–0), majd Ugrai Roland (1–1) vette be közelről az ellen kapuját. Szerencsére nem csökkent az iram.

A Vidi előtt adódott több helyzet, de rendre elmulasztotta a döntő csapás bevitelét a bajnok, amely éppen ezért igencsak izgulhatott pár veszélyes vendégkontránál – az eredmény már nem változott, a legjobb nyolc közé jutott a Horváth-alakulat.

Teljesen megérdemelten.

Minden friss hír, cikk az MK-ról pedig ITT!

MAGYAR KUPA-ADATBANK ITT!

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Gaál jobb oldali beadása Danilovicsé.

90. perc Filipe Oliveira
is kap egy sárgát, engedély nélküli szabadrúgás-elvégzésért.

90. perc
Rudolf eldönthetné, de hiába lőne ballal az ötös bal sarka elől, Jánvári szereli becsúszva.

88. perc Angyal Zsolt odarúg Kovácsnak, sárga.

87. perc
Kovács szépen megy el a jobbon, beadása tökéletes középen Iszlainak.

86. perc Rudolf Gergely be, Feczesin le.

83. perc
Kovács 15 méteres, jobblábas lövését kikapja a bal alsó elől Rózsa, Oliveira közeli lövését meg blokkolja Angyal.

80. perc
Danilovics kivetődik Gaál bal oldali beadására.

Az előző idényben mindkét találkozót a székesfehérváriak nyerték meg, tavasszal hazai pályán kiütéssel, 7–0-ra győztek.

A Haladás a szezonbeli sikerek előtt 2011 tavaszán győzte le legutóbb a Videotont, aztán a szombathelyiek a két csapat következő 11 tétmeccsén nyeretlenek maradtak.

80. perc Batarelo le, Iszlai Bence be. Szűrő helyett szűrő. Mészöly óvatos duhaj...

78. perc Ugrai balról középre tör, majd a jobb alsó mellé talál.

74. perc VENDÉGHELYZET! Angyal Heffler mellől nem sokkal véti el a bal sarkot az ötös bal sarkától. Sarkangyal...

74. perc Kovács kapura tör, Jagodics most mesterien szereli.

73. perc Jagodics Márk szabálytalankodik, majd túl hevesen reklamál.

72. perc Juhász Roland letarolja a jobbon Gaált, sárga.

71. perc Oliveira beadása a kapusé, majd nem sokkal később 14-ről lőne, de Jánvári szereli.

66. perc Ante Batarelo lerántja az őt kicselező, majd már majdnem lerázó Kovácsot, sárga.

65. perc
Gyurcsó jobbos beadását képtelen levenni a jó helyzetben lévő Feczesin.

63. perc Feczesin jobbal 17-ről majdnem beveszi a bal felsőt, de Rózsa hatalmasat véd! A szöglet után Juhász lövését blokkolják, majd a védő estében a túlsó sarok és Pátkai elé emel, aki kapura fejel egy lépésről, Rózsa azonban kipaskolja a labdát a gólvonalról. Vagy kicsivel mögüle, ezt lehetetlen eldönteni.

61. perc EGYENLŐ! Egy bal oldali Nagy Patrik-szabadrúgás a takarásban lévő Juhász, Vinícius párosról Ugrai Roland elé pattan, aki öt méterről félmagasan a jobb sarokba talál. Danilovics nem foghatta: 1–1!

61. perc Jagodics Márk váltja.

59. perc Fehér lesántikál, jobb térde fáj.

Idézzük ismét a mindig informatív vidi.hu-t: „Nemcsak a Vidi, de valószínűleg az egész magyar labdarúgás történetének egyik legérdekesebb gólja 1997-ben, egy Haladás–Videoton bajnokin született. A vasiak játékosa, Balassa Péter szó szerint hálószaggató bombagólt lőtt, azonban a mérkőzés játékvezetője úgy látta, hogy a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret, ezért kirúgással folytatódott a mérkőzés."

59. perc Gaál Bálint be, Martínez le.

58. perc VEZET A VIDI! Oliveira jobb oldali beadása után Feczesin Róbert 10-ről jobbal a kapu közepébe lő, laposan, az egy jobb oldali beadást elvétő Fehér hatalmas hibája után, de Jánvári sem állt éppen a helyzet magaslatán. Bár közel volt hozzá a lövés, Rózsa nem lábbal próbálkozott menteni, inkább vetődött, vesztére: 1–0!

56. perc Pölöskei 30 méteres bombája nem gond Rózsának.

55. perc
Ugrai bal oldali beadását menti a bal alsó és Medgyes elől Szolnoki.

53. perc
Oliveira jobbal 17-ről nem sokkal talál a jobb felső sarok mellé, de korner. Gyurcsó ível, Heffler meg ballal 20-ról milliméterekkel talál a jobb alsó mellé.

52. perc
Ugrai jobbal 16-ról feladja a labdát Danilovicsnak.

51. perc
Pátkai két jó csel után nem tud lőni az ötösről, mert Rózsa bátran kivetődik elé.

48. perc Helyzettel!
Gyurcsó passza jó a jobbon Oliveirának, aki jobbal bead, a közbelépő Angyal lábáról meg a kapu tetejére pottyan a labda, nem sokkal elkerülve a bal felső sarkot.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Pölöskei Zsolt Simont, Filipe Oliveira Suljicot váltja a hazaiaknál.

Miközben a Videoton labdarúgócsapatának szurkolói talán még reménykednek abban, hogy a válogatottban remeklő Kleinheisler Lászlót még láthatják ebben a szezonban a fehérváriak szerelésében, a nemzetközi sajtó már tanulja a Fehérváron a második csapathoz irányított támadó nevét. Egyre több csapattal boronálják össze, például az Arsenallal is kapcsolatba hozták, de reálisabbnak tűnik a lengyelországi folytatás.

Átlag alatt: a két csapat bajnokijain 2.8 gól esett átlagosan.

Pedig Feczesin 5 eddig Hali elleni meccsén 3-szor is eredményes volt.

Kovács 11 alkalommal lépett pályára volt csapata ellen, és két assziszt mellett legutóbb talált be először az exnek.

45. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Pátkai most lőhet, miután Feczesin elől éppen elé mentenek, de ballal 17-ről borzalmasan találja el a labdát a középpályás.

43. perc
Suljic igen szépen gurít balról Pátkai elé, Batarelo ment azonban az ötösön egy zseniális becsúszással.

41. perc Simon Ádám
kap sárgát sokadik kis szabálytalansága után.

39. perc Fehér a kapus(s) elé fejel egy szabadrúgást, de les.

36. perc Szép szóló végén Kovács ballal 18-ról nem sokkal véti el a jobb felsőt. Rózsa már verve volt.

35. perc Gosztonyi Andrásé
az első sárga, Simon felrúgásáért.

34. perc
Ugrai ballal 17-ről a bal alsó felé húzza vissza okosan a labdát, Danilovics vetődve véd.

31. perc
Gyurcsó kornere Juhász elé pattan, de két vendégvédő elnyomja végül.

29. perc
A Suljic indította Gyurcsó bal oldali beadását Feczesin elől az ötösről becsúszva nem sokkal menti a bal felső mellé Jánvári. Öngólhelyzet.

24. perc Medgyes betör a 16-os jobb oldalán belülre, Ugrai passzával, Vinícius mellett, de jobbal túl közel lő a kapushoz, aki jobb lábbal kirúgja a labdát. Helyzet!

20. perc Hosszas mezőnyjáték...

15. perc MAJDNEM! Suljic kicselezi Batarelót a 16-os előtt, ballal lő, Jánváriról nem sokkal pattan a bal alsó mellé a labda. Gyurcsó pörgetett kornerét Juhász hétről, Jánvári mellől kapura fejeli, ám gyengén, és középre.

13. perc
Hosszú passzokkal operálna a Vidi, de Gyurcsó, majd Szolnoki indítása is igen pontatlan.

11. perc
Heffler jobb oldali beadása lövés lesz, Rózsa előredőlve véd.

9. perc
Danilovics elkap vetődve a jobb sarok előtt egy távoli Ugrai-szabadrúgást.

6. perc
Martínez passza olyan rossz középen Ugrainak, hogy a jobbon Medgyes kiugorhat a labdával, de Danilovics figyel, és ment kivetődve az ötös sarka előtt.

4. perc
Ugrai ívelése jó lenne Martíneznek, de Vinícius ment a 16-os előterében.

2. perc
Gyurcsó jobbos beadását rossz helyre fejeli ki Jánvári, Pátkai lőhetne 14-ről, de nem tudja levenni a labdát.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és piros nadrágban, a vendégek feketében.

Egyébként a Vidiben nincs sérült, a válogatottak közül Lang Ádám pihen (mint a másik oldalon Király Gábor), Kleinheisler Lászlóval pedig egészen egyszerűen nem számolhat Horváth mester.

Ebben az idényben már negyedszer találkoznak a felek, és a bajnokságban a szombathelyiek, a kupában a fehérváriak nyertek 1–0-ra.

Minden friss hír, cikk az MK-ról meg ITT!

A két csapat korábbi egymás elleni mérkőzései a közelmúltból jegyzőkönyvekkel, és egyéb statisztikák itt!

Egy kis örökmérleg! A két csapat eleddig a 74. élvonalbeli mérkőzést vívott egymással. Az örökmérleg – 37–14–22 – a Videotonnak kedvez. Először 1968-ban találkoztak a felek.

Kovács István 22/2-es mérleggel zárt Szombathelyen.