MK: Szivics joggal üthette a földet, két góllal nyert a Vasas

2017.04.26. 15:51
Készülőben a Vasas második gólja (Fotó: Török Attila)
A Magyar Kupa elődöntőjében a párharc első felvonásán a Vasas 2–0-ra legyőzte a Mezőkövesdet újpesti átmeneti otthonában, így nagy lépést tett a fináléba jutás felé.

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
VASAS–MEZŐKÖVESD 2–0 (1–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion. Vezette: Solymosi
VASAS: Póser – Burmeister, Vaskó (James, 73.), Risztevszki – Kleisz, Korcsmár, Berecz, Hangya – Gaál B. (Kulcsár T., a szünetben), Saglik (Vida M., 70.), Remili. Vezetőedző: Michael Oenning
MEZŐKÖVESD: Tujvel – Pauljevics, Hudák, Fótyik, Dinjar (Vági, 66.) – Egerszegi, Bacelic-Grgic (Strestík, 72.) – Baracskai, Tóth B., Sós B. (Molnár G., 66.) – Diallo. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Berecz (45+1. – 11-esből), Kulcsár T. (49.)

A MÁSIK MECCSEN
Ferencváros–Budafok (NB III) 8–0

Nem indult jól a meccs a Vasasnak, egészen pontosan már a találkozó előtt változtatnia kellett Michael Oenningnek: a kezdőbe nevezett, a hétvégén a Honvéd ellen lázasan tizenegyest védő és több ziccert is hárító Nagy Gergely helyét Póser Dániel foglalta el az angyalföldiek kapujában.

A mérkőzés meglehetősen csendesen kezdődött, sokáig mindössze egy nagyobb mezőkövesdi helyzetet jegyezhettünk fel, a 12. percben Sós Bence közelről a kapu fölé vágott egy bal oldali beadást. A folytatásban többet birtokolta a labdát az angyalföldi együttes, a helyzetek azonban nem jöttek. Az ébresztőt Gaál Bálint fújta meg, a 38. percben távoli lövése a lécen csattant.

Ez intő jel volt a kövesdieknek, akik a ráadás első percében hátrányba is kerültek: Egerszegi Tamás lerántotta Korcsmár Zsoltot az ötösön belül, a tizenegyest pedig Berecz Zsombor váltotta gólra (1–0).

A fordulás után pedig szinte azonnal érkezett a második angyalföldi találat is, a második félidőre beálló Kulcsár Tamást ugratta ki sarkazással Mahir Saglik, a csatár pedig Tomás Tujvel mellett eltolta a labdát, éles szögből pedig a kapuba gurított – igaz, Fótyik Dominik kis híján megmentette a csapatát, becsúszásával azonban nem tudta megállítani a labdát. 2–0

A hajrára felpörögtek az események, a Mezőkövesd többször is szépíthetett volna, míg Remili Mohamed kétszer is közel járt a gólhoz. A legnagyobb ziccer azonban a ráadásra maradt: a 92. percben a csereként beálló Molnár Gábor üresen érkezett a hosszún egy bal oldali beadásra, két méterről azonban a kapufára lőtte a labdát – a helyzet után Szivics joggal üthette mérgében a földet a technikai zónában.

A Vasas 2–0-ra nyert, így jó helyzetből várhatja a visszavágót, amelyet május 17-én 20 órától Mezőkövesden rendeznek meg.

2. FÉLIDŐ

93. perc: Véget ért a mérkőzés, a Vasas 2–0-ra nyert, így jó helyzetből várhatja a visszavágót.
92. perc: MI MARADT KI?!
Baracskai bal oldali beadás után a teljesen üresen érkező Molnár két méterről a kapufát találta el. Szivics bánatában fekve a földet üti a technikai zónában.
90. perc:
Három perc a ráadás.
88. perc: Vida esett el a tizenhatoson belül, ám Solymosi sípja néma maradt.
83. perc: Újabb helyzet!
Egy labdaszerzés után Remili kiosztott egy kötényt Fótyiknak, majd kevéssel a jobb alsó mellé lőtt.
81. perc: Remili kissé kiszorított helyzetben lőtt, de csavarása elkerülte a bal felsőt.
79. perc: Pauljevicset kellett ápolni a pályán, majd az oldalvonalon kívül is.
78. perc: Kulcsár annak ellenére is beadta a labdát, hogy elcsúszott, Berecz azonban nem tudta a hálóba juttatni a labdát.
76. perc: Tóth és a most beállt James kakaskodott, a sárga lap azonban nem került elő.
73. perc: Az utolsó változtatás a meccsen, Vaskó helyére James Manjrekar állt be.
72. perc:
Kihasználta harmadik cserelehetőségét is Szivics: Bacelic-Grgicet Marek Strestík váltotta.
71. perc: Lehetőség! Vaskó ügyetlen felszabadítási kísérlete után Molnár tüzelt, a labda pedig csak kevéssel kerülte el a bal alsó sarkot.
70. perc: Sagliknak ez volt az utolsó megmozdulása, Vida Máté érkezett a helyére.
69. perc: A sarokrúgás veszélytelen volt, majd Sagliknál látott kezezést Solymosi.
69. perc: Fótyik próbálta a kapusának fejelni a labdát, azonban pontatlanul célzott, szöglettel jöhet a Vasas.
66. perc: Kettős csere a kövesdieknél: Sós és Dinjar hagyta el a pályát, helyükre Molnár Gábor és VágiAndrás állt be.
65. perc:
Helyzet! Diallo vett át egy bal oldali beadást, majd egy pattanás után tüzelt, Risztevszkiben azonban elakadt a labda.
60. perc: Szép jelenetek! Pauljevics
erőteljes lövését Póser tolta a léc fölé.
59. perc: Saglik rosszul eltalált próbálkozását Tujvel szedte fel.
58. perc: Risztevszki kapott újabb kellemetlen csomagot, a macedón hátvédet rendesen faragják.
53. perc: Ulysse Diallo
sárgult be, Risztevszki bokájára lépett rá csúnyán.
51. perc: Változtatnia kell a Mezőkövesdnek, különben nagyon messze kerülnek a döntőtől.
49. perc: GÓL! MÁR KETTŐ A VASAS ELŐNYE! Saglik egy remek sarkazással ugratta ki a frissen beállt Kulcsár Tamást, aki Tujvel mellett eltolta a labdát, majd éles szögből lőtt. A menteni igyekvő Fótyik kis híján mentett, azonban hiába ért bele a labdába, az átcsorgott a gólvonalon. 2–0
48. perc: Remili lekészítése után Saglik tüzelt egy pattanás után, Tujvel azonban jó helyen állt és hárított.
46. perc: Cserélt a Vasas, Gaál Bálintot Kulcsár Tamás váltotta.
46. perc: Újra útjára indult a labda, a mezőkövesdiek kezdték a második félidőt.

1. FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget is ért az első félidő, 1–0-ra vezet a Vasas.
45+1. perc: GÓL! VEZET A VASAS! Berecz Zsombor állt a labda mögé, a labdát pedig egy finom mozdulattal a kapu közepébe küldte. Tujvel a bal sarok felé vetődött, nem volt esélye. 1–0
45. perc: Tizenegyes a Vasasnak!
Egerszegi Tamás kapott sárga lapot, miután lerántotta Korcsmárt az ötösön belül.
44. perc: Kleisz jobb oldali beadását Pauljevics mellel tette szögletre.
43. perc: Póser húzott le biztosan egy jobb oldali beadást.
41. perc: Tomiszlav Szivics ballagott vissza csalódottan a kispadhoz egy rendkívül rossz indítási kísérlet után.
38. perc: KAPUFA!
Gaál egy csel után lövésre vállalkozott, huszonhétről eleresztett próbálkozása azonban a lécen csattant. Tujvel csak nézte, ezúttal szerencséje volt.
36. perc: A szöglet nem volt veszélyes, ám Baracskai távoli bombájánál már résen kellett lennie Pósernek, akiről ki sem pattant a lövés.
35. perc: Dinjar beívelését Póser öklözte szögletre.
34. perc:
Risztevszki sodorta el Sóst, kövesdi szabadrúgás jobbról.
33. perc:
Saglik gurított vissza egy labdát Berecznek, aki tizenhat méterről a kapu fölé lőtt.
32. perc: Kleisz kapott egy rúgást Baracskaitól, a Vasas fiatalja azonban folytatja.
31. perc: Gaált állították meg lesen.
29. perc: Hangya veszélyesen csavarodó beadását takarították el a vendégek.
27. perc: Baracskai kapott remek indítást, ám Burmeister beérte, és az utolsó pillanatban szerelte.
26. perc: A visszafutó Diallo szerelte a lövésre készülő Bereczet.
A Vasas jóval többet birtokolja a labdát, ennek ellenére a helyzetek elmaradoznak.
21. perc: Saglik tüzelt nagyjából 25 méterről, de Tujvelnek erre sem kellett mozdulnia, jóval a kapu fölé szállt a labda.
18. perc: Dinjar bal oldali beadását elfejelték Diallo elől.
14. perc: Gaál egy csel után lőtt, kissé jobbról eleresztett próbálkozása azonban jóval elkerülte a vendégek kapuját.
12. perc: Helyzet!
Baracskai bal oldali lapos beadását Sós vágta közelről, egy védő szorításában a kapu fölé.
Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is a helyszínen tekinti meg a mérkőzést.
11.perc: Remili szabadrúgása szállt el mindenki feje felett.
10. perc: A sarokrúgás sikertelen volt, Tóth szabadrúgása után azonban szabadrúgáshoz jutott a Vasas.
9. perc: Korcsmár harcolt ki szögletet a jobb oldalon.
7. perc: Gaál elől úgy mentettek a tizenhatoson belül, hogy a labda visszapattant a Vasas támadójára, így kirúgást végezhetett el Tujvel.
6. perc: Sós tekert jóval a sípszó után a hálóba, szabálytalanság miatt a Vasas kapott szabadrúgást.
5. perc: Berecz távoli lövését blokkolták.
4. perc: Korcsmár bombázott tizenöt méterről, ám a középre tartó lövését – másodjára – Tujvel megfogta.
3. perc: Remili szabadrúgását fejelték el a mezőkövesdiek.
A hazaiak bordó szerelésben, a vendégek pedig sárga mezben és fehér nadrágban léptek pályára.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az angyalföldiek indították útjára a labdát.

Nagy Gergelyt előzetesen a kezdőbe jelölték, ennek ellenére a Vasas kapuját Póser Dániel foglalta el.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Vasas–Mezőkövesd Magyar Kupa-elődöntőből első felvonása. Tartsanak velünk!

„A Vasas jelen pillanatban a legjobb formában lévő csapat, megverte a Vidit, a Fradit, a Honvédot, mi pedig hullámzunk. Ahhoz, hogy legyen esélyünk a továbbjutásra, idegenben jó lenne rúgni egy gólt és nem kapni sokat. Mi megyünk becsülettel” – mondta Tomiszlav Szivics mezokovesdzsory.hu-nak.

„Nagyon várjuk már a kupaelődöntőt. Ilyen esetekben a csapatok előtt az a cél lebeg, hogy továbbjusson. Nagyon jól fel kell készülnünk a mérkőzésre, mind fizikailag, mind mentálisan, teljesen függetlenül attól, hogy melyik csapat az ellenfél. Célunk nekünk is természetesen a döntőbe jutás, ennek első lépése az lehet, hogy hazai környezetben jó eredményt érünk el. A játékosok tudják, hogy mi vár rájuk. Motiválni nem kell őket és azt is tudják, hogy a kupa más, mint a bajnokság, az ellenfél is céltudatosabban készül. Koncentráltan kell játszani, ez visz minket közelebb a sikerhez” – idézi MichaelOenninget a vasasfc.hu.

A Magyar Kupa-döntőt május 31-én szerdán, a Groupama Arénában rendezik meg.

A KÉT CSAPAT ÚTJA AZ ELŐDÖNTŐIG
6. forduló (a 64 közé jutásért)
Testvériség (megyei I)–Vasas 0–4(Korcsmár 28., James 55., Ferenczi I. 82. – 11-esből, Czvitkovics 86.)Rakamaz (megyei I)–Mezőkövesd 0–2(Molnár G. 52., Pauljevics 89.)
7. forduló (a 32 közé jutásért)
Csorna (NB III)–Vasas 2–7(Kerékgyártó 70., Folmer 91., ill. Korcsmár 14., Hangya 35., Vaskó 39., Ferenczi I. 49. – 11-esből, 73., Saglik 60., 76.)Marcali VFC (megyei I)–Mezőkövesd 0–13(Bacelic-Grgic 30., 89., Tóth B. 33., 45., 50., Kink 38., Vosahlík 49., 86., Mevoungou 56., 75., Baracskai 58., Molnár G. 67., Sós 81.)
8. forduló (a nyolcaddöntőbe jutásért)
ETO FC Győr (NB III)–Vasas 2–3(Rácz 38. – 11-esből., Szabó L. 46., ill. Saglik 11., Remili 79., Pavlov 91.)REAC (NB III)–Mezőkövesd 1–3(Kiss T. 12., ill. Kink 8., Nicorec 66., Bacelic-Grgic 73.)
Nyolcaddöntő, első mérkőzés
Dorog (NB II)–Vasas 1–2(Mészáros Á. 30., ill. Saglik 4. Murka 52.)Mezőkövesd–Gyirmót 0–0
Nyolcaddöntő, visszavágó
Vasas–Dorog (NB II) 4–0 (Berecz 10., Kleisz 42., Saglik 49., 60. – a másodikat 11-esből)Gyirmót–Mezőkövesd 1–1(Simon A. 75. – 11-esből, ill. Hudák 63.)
Negyeddöntő, első mérkőzés
Újpest–Vasas 1–2(Lázok 5., ill. James 62., Remili 82.)Mezőkövesd–Szolnok (NB II) 3–1(Kenderes 2. – öngól, Vági 25., Veszelinovics 30., ill. Tóth L. 45+1.)
Negyeddöntő, visszavágó
Vasas–Újpest 0–1(Andrics 45+1.)
Szolnok (NB II)–Mezőkövesd 3–4(Hajba 5., Pantovics 47., Berdó 74., ill. Diallo 26., Baracskai 72., Strestík 77., Molnár G. 84.)