Magyar Kupa: idegenben szerzett előnyt a Békéscsaba

2018.02.20. 15:52
Idegenbeli győzelemmel folytatta Magyar Kupa-szereplését a másodosztályú Békéscsaba, amely a megyei első osztályban szereplő Nagykanizsa otthonában nyert 3–1-re a nyolcaddöntő első mérkőzésén.

A hirtelen jött havazás miatt egy ideig bizonytalan volt, hogy megrendezhetik-e a mérkőzést, de a Via Kanizsa Városüzemeltető Zrt. munkatársai, illetve diákok segítségével sikerült megtisztítani a pályát.

A mérkőzés elejétől az NB II-ben 3. helyen telelő Békéscsaba akarata érvényesült, a 7. percben Urbin Péter büntetőből szerzett vezetést a vendégeknek, a 26. percben Szatmári István 16 méteres lövése talált utat a kapuba, a félidei 3–0-s eredményt pedig Gránicz Patrik állította be a 32. percben.

Szünet után az 56. percben Péntek Adrián büntetőjével szépítettek a hazaiak (1–3), míg a folytatásban már nem változott az eredmény.

A többi mérkőzésről itt olvashat.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Diósgyőri VTK–Vác FC (NB II) 2–0
(Joannidisz 30., Bacsa 87.)
Debreceni VSC–Dorogi FC (NB II) 1–2 (Kinyik 56., ill. Mészáros Á. 64., 81. – a másodikat 11-esből)
ZTE FC (NB II)–Puskás Akadémia FC 1–0 (Vernes 66. – 11-esből)
UFC Nagykanizsa (megyei I.)–Békéscsaba (NB II) 1–3 (Péntek 56. – 11-esből, ill. Urbin 7., Szatmári 26., Gránicz 32.)