Ligue 1: Mbappé sarkazása is kellett a PSG győzelméhez

2019.12.04. 23:07
Mbappé nagyszerű mozdulat után örülhetett újabb góljának (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójában szerda este a Paris Saint-Germain Kylian Mbappé remek góljával és Neymar büntetőjével gyűjtötte be a három bajnoki pontot a Nantes ellen.

A gól nélküli első félidőt követően a második játékrész elején Kylian Mbappé rendkívül szép sarkazással juttatta előnyhöz a PSG-t: a 20 éves világbajnok támadó Ángel Di María passza után sarokkal húzta a labdát a kapuba.

A PSG uralta a játékot, ám újabb gólt sokáig nem sikerült szereznie, mígnem a 85. percben Neymar büntetőből állította be a 2–0-s végeredményt, így egymást követő harmadik bajnokiját is megnyerte.

MBAPPÉ GÓLJA

FRANCIA LIGUE 1
16. FORDULÓ
Amiens–Reims
– elhalasztva a rossz időjárás miatt
Dijon–Montpellier 2–2 (Sambia 2. – öngól, Mavididi 72., ill. Mollet 15., Savanier 29.)
Metz–Rennes 0–1 (Hunou 39.)
St.-Étienne–Nice 4–1 (Bouanga 11., 58., Hamouma 38., Fofana 40., ill. Dolberg 15.)
Toulouse–Monaco 1–2 (Sanogo 40., ill. Ben Yedder 5. – 11-esből, G. Martins 84.)
PSG–Nantes 2–0 (Mbappé 52., Neymar 85. – 11-esből)

1. Paris SG 15 12 3 32–8 +24 36
2. Marseille 16 9 4 3 22–18 +4 31
3. Bordeaux 16 7 5 4 27–17 +10 26
4. Lille 16 7 4 5 20–15 +5 25
5. Saint-Étienne 16 7 4 5 20–20 0 25
6. Montpellier 16 6 6 4 20–14 +6 24