Lázok pontrúgásai „aranyat” értek a derbin

2010.07.31. 22:00
Arnaut csukafejesével ismét megszerezte a vezetést a Vasas (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 1. fordulójában a Vasas hazai pályán 3–2-re legyőzte a Budapest Honvédot. A találkozó érdekessége, hogy az első négy gólt fejjel értek el a csapatok, valamint hogy ezt a négy találatot mind védő szerezte.

„Az olasz trénerek derbijén” a házigazda piros-kékek léptek fel aktívabban, és Lázok pontrúgásai révén igyekeztek minél többet veszélyeztetni – a 9. percben a középpályás szöglete után Gáspár fejesével meg is szerezték a vezetést. 1–0

Az első negyedórához közeledve hasonló szereposztás végén a védő ezúttal kevéssel a léc fölé bólintott, majd kissé váratlanul egyenlített a Honvéd: Abass egy védelmi meg nem értést használt ki – Arnaut húzta le a fejét egy nagy bedobás után, így a berobbanó kispesti könnyedén a jobb sarokba fejelt. 1–1

Az első fél órához közeledve előbb Bajner szabadrúgását kellett Véghnek hatástalanítani, majd a túloldalon Takács rontása lett kis híján végzetes, Benunesz azonban végül a lécet trafálta telibe.

A 36. percben Arnaut helyrehozta hibáját, Lázok jobb oldali szabadrúgását követően előrevetődve fejelt a kispesti kapu bal oldalába. 2–1

A félidő hajrájában Mileusznics és Arnaut tehetett volna azért, hogy megszülessen a negyedik fejes gól is, ám a legközelebb a gólhoz Lázok járt, bal oldali szögletből a jobb sarokra csavart, a kapufánál álló védő feje felett átszállt a labda, ám Németh nagy bravúrral védett.

A folytatásban előbb a csereként beálló Sztokics próbálkozását fejelte ki Gáspár, majd Hrepka átlövésénél öklözött Németh.

A visszafogottabb második játékrész üde színfoltja volt, amikor Botis finom csel után 18 méterről alig bombázott a léc fölé, majd saját 16-osán belül válhatott volna főszereplővé, Ferenczi fejese után azonban nem lehetett szó szándékos kezezésről.

A 76. percben a már szokásos koreográfia végén Lázok szögletét Gáspár fejelte 7 méterről a bal sarokba (3–1). Hét perccel később Takács megtörte az egyhangúságot, 25 méterről szépen a bal alsó sarokba tekerve a labdát. 3–2

Az utolsó percben a hazaiakhoz csereként beálló Panchava is fejelhetett volna még egy gólt, hatméteres próbálkozását azonban léc fölé ütötte Németh, így végül maradt a 3–2-es Vasas-siker.

1. Kaposvári Rákóczi 1 1 5–3 +2  3
2. MTK Budapest 1 1 4–2 +2  3
3. DVSC-TEVA 1 1 2–0 +2  3
4. Vasas 1 1 3–2 +1  3
5. Ferencvárosi TC 1 1 2–1 +1  3
6. BFC Siófok 0 0–0 0 0
6. Győri ETO FC 0 0–0 0 0
6. Szolnoki MÁV FC 0 0–0 0 0