Kétszer öt perc foci és lila siker Újpesten

2009.10.03. 17:39
Viszonylag sportszerű mérkőzésen, izgalmas csatában nyert az Újpest (Fotó: Szabó Miklós)
Bár Fitos László góljával a Ferencváros szerzett vezetést, az Újpest Kabát Péter révén szinte rögtön egyenlített, majd a mérkőzés végén Rajczi Péter találatával a győztes gólt is megszerezte a Soproni Liga 10. fordulójának rangadóján.

A hazai csapat kezdte aktívabban a mérkőzést, a lilák az első másodpercekben kiharcoltak egy szögletet, amelyet a folytatásban több pontrúgás is követett. Az első kapura lövés Tóth Norbert nevéhez fűződött, Haber azonban könnyedén húzta magához a labdát.

Sokkal aktívabban játszott az első húsz percben a hazai csapat, a Ferencváros nem tudta megtartani a labdát. Az első igazi nagy helyzetet mégis a vendégek alakították ki: Ferenczi fejelte le Rósának a labdát, aki kisodródva csak a rövid kapufát találta el a 20. percben.

Ez a momentum aztán megváltoztatta a játék képét, az első félidő második felében ugyanis már a Ferencváros futballozott (némileg...) jobban.

A Fradi fél óra elteltével két, kapu előtti kavarodásból is gólt szerezhetett volna. De a háló egyszer sem rezdült meg.

Már úgy tűnt, gól nélküli döntetlennel vonulnak pihenőre a csapatok, amikor is igencsak felpörögtek az események.

Lipcsei szögletét kifejelték az újpesti védők a 41. percben, de a középpályás újra próbálkozhatott. Labdája egy fejen megcsúszva Fitos elé került, a középpályás pedig hat méterről a jobb sarokba lőtt. (0–1)

Két perccel később Kabát egyenlített: Foxi beadását követően Haber előrevetődve csak középre tudta kiütni a labdát, amelyet az újpesti gólkirályjelölt a kapu jobb oldalába helyezett. (1–1)

Az első félidő végére felpörögtek a csapatok. Akár ilyen tempóban is kezdhették volna a mérkőzést – vagy legalább a második félidőre megtarthatták volna az utolsó öt perc „pörgését". Nem tartották...

A második játékrész összességében jóval eseménytelenebbre sikerült, mint az első, pedig már akkor sem kellett a fejünket ide-oda kapkodni.

Az Újpest játszott valamivel veszélyesebben; Rajczi Péter kétszer is helyzetbe került, de egy ízben a kapu mellé pörgetett, egyszer pedig a jól kimozduló Haberbe lőtte a labdát.

Szépen és eseménytelenül csordogált a vége felé a rangadó, de az utolsó percekre megint belehúzott a két csapat.

Az egyik oldalon Ferenczi pörgette fel magának a labdát, ám fordulásból a kapu mellé lőtt.

A másik oldalon azonban Rajczi a harmadik helyzetét már kihasználta: a támadó közelről fejelt Haber kapujába, amivel el is döntötte a három pont sorsát. (2–1)