Jogerősen manipuláltak – ítéletet hirdettek a fogadási csalási ügyben

Vágólapra másolva!
2017.06.22. 09:15
null
A korábban a REAC-ban játszó Nyerges Krisztián fellélegezhet (Fotó: Szabó Miklós)
Egyetlen vádlottnak sem kell börtönbe vonulnia a csaknem öt éve tartó fogadási csalási ügy érintettjei közül, ám immár jogerősen bizonyságot nyert, hogy nem csupán szóbeszéd az NB I-es labdarúgó-találkozók és az utánpótlás-mérkőzések manipulálásáról szóló történet.


Több mint egy évvel ezelőtt P. Csabát és Cs. Jánost találta bűnösnek másodfokon a bíróság, míg a napokban a REAC-ügy végére került pont. Tizenhét gyanúsított közül tizenötöt büntetett meg a Fővárosi Ítélőtábla, s csak Nyerges Krisztián, valamint a hétszeres válogatott Torma Gábor ellen ejtette – elévülés miatt – a vádakat.

Bizonyságot nyert tehát, hogy a fogadási ügy főkolomposainak tartott K. Zoltán első- és L. Mátyás másodrendű vádlott hatrendbeli, folytatólagosan elkövetett vesztegetés vétségében bűnös, s esetükben az Ítélőtábla helyben hagyta az első fokú ítéletet, míg E. Károly, K. Balázs és P. Tibor büntetését súlyosbította. A korábbi kétszeres válogatott E. Károly halmazati büntetését egy év börtönre – két évre felfüggesztve –, valamint 200 ezer forint pénzbüntetésre, a hivatásos labdarúgói sportolói foglalkozástól két évi eltiltásra változtatta. K. Balázs halmazati büntetését egy év börtönre – két évre felfüggesztve –, 450 ezer forint pénzbüntetésre, a hivatásos labdarúgói sportolói foglalkozástól három évi eltiltásra, P. Tibor halmazati büntetését egy év börtönre – két évre felfüggesztve –, továbbá 100 ezer forint pénzbüntetésre, a hivatásos labdarúgói sportolói foglalkozástól két évi eltiltásra súlyosbította.

Az ártatlanságát végig bizonygató A. Zoltánra, a REAC korábbi vezetőedzőjére kiszabott első fokú ítéletet – egy év börtön hat hónapra felfüggesztve, valamint 100 ezer forint vagyonelkobzás – helyben hagyta az Ítélőtábla.

A tanács elnöke indokolásában előadta: „A munkaszerződések, az amatőr sportolói szerződések és sportszerződések mindegyike megfogalmazta a munkavállaló hivatásos sportoló, amatőr sportoló esetén kötelezettségként, hogy szakértelemmel kell elvégeznie sporttevékenységét a tőle elvárható legmagasabb szintű teljesítmény kifejtésével. A vesztegetést elfogadó vádlottak nem a fenti szabályok szerint jártak el, mert a pályára lépve, az általuk tanúsított, összehangolt magatartásukkal szándékosan az ígért vagyoni előny megszerzése érdekében a mérkőzések elvesztésére törekedtek.”

Az ítélet tehát jogerős, s hamarosan a DVTK, a Siófok és az Eger meccseit érintő ügy végére is pont kerülhet. A mostaninál jóval keményebb ítéleteket hozó, a nemzetközi mérkőzések manipulálásával kapcsolatos tárgyalások befejezése a jövő év elejére várható.

Mindentől függetlenül, a két lezárt ügy kapcsán már a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottságának is lépnie kell.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik