Dobogóra ugrott a Haladás a Honvéd legyőzésével

2014.04.13. 16:23
Hrepka Ádám góljai győzelemhez segítették a Haladást (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 24. fordulójában a Haladás hazai pályán 2009 óta először győzte le a Budapest Honvédot. A kispestiek egykori játékosa, Hrepka Ádám szerezte a találkozó mindkét gólját, és ezzel a három ponttal a harmadik helyre lépett előre a szombathelyi csapat.

NB I
24. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás–Budapest Honvéd 2–0 (Hrepka 24., 55.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Kihasználhatja a Videoton rostokolását a Haladás, a hirtelen felindulásból lemondó Marco Rossival kikapaszkodna végre a gödörből a Honvéd, meglátjuk, mire mennek a kispesti légiósok a magyarokra épített szombathelyiek ellen – vezettük fel a mérkőzést, amelynek első félidejét egyetlen kérdés uralta, hány gólos vezetést szereznek a hazaiak.

Akadt ugyan egy nagy helyzete a Honvédnak (Arturo Lupoli, a Parma és az Arsenal közös neveltje hatalmas lyukat rúgott az ötös előtt), de védői kétszer is majdnem öngólt szereztek (Kemenes Szabolcs, majd a kapufa hárított), és egymást követték a gyors és veszélyes Hali-támadások. Sajátja helyett végül egykori játékosa vette be a Honvéd kapuját, Hrepka Ádám váltotta gólra Halmosi Péter beadását és a vendégvédelem teljes csődjét a 24. percben. 1–0!

Nem tudjuk, mit mondott – és milyen nyelveken – a szünetben övéinek Rossi, de egy alaposan felpaprikázott Honvéd kezdte a második félidőt, amely ellen viszont a Haladás bevethette kedvenc eszközét, a kontrát, és Hrepka Ádám második ziccerét sem hibázta el. 2–0!

Rossi egyre csendesebben álldogált a kispad előtt, szurkolói nem szidták (vagy legalábbis nem hallhatta), a játékvezetőnél nem reklamált (sőt, megköszönhette Andó-Szabó Sándornak, hogy nem állította ki a magáról megfeledkező Emiliano Bonazzolit, és nem adott büntetőt, amikor Nagy Gergő lerántotta Radót a 16-oson belül), övéinek pedig nem adhatott abból a tudományból, amely őt jellemezte játékosként: a harciasságból és a pontos passzokból.

A hajrára fordulva Lupoli szépíthetett volna: nagy helyzetben ezúttal eltalálta a labdát, de a vele szemben álló kapust is. Intő jel volt ez a helyzet a hazaiak számára, akik innentől kezdve csak a védekezésre koncentráltak, ráérezve, hogy a kispestiektől nem várhatnak már kreatív megoldásokat. Vécsei Bálint helyzetbe tudott kerülni az elfáradt védők mellett, de ő is hibázott, így ez a bajnoki is elúszott csapatának.

Győzelmével a dobogóra ugrott az idény meglepetéscsapata, a Haladás, továbbra sem megy a Honvédnak.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

„Nehéz megmagyarázni, ha egy játékos szemben áll a kapussal és nem tudja kihasználi a helyzetet. De a felelősség igazából az edzőé, ugyanis ő állítja össze a kezdőcsapatot. Több olyan játékosunk van, aki nincs megfelelő állapotban. A hátralévő mérkőzéseken a közönségünk kiszolgálása a legfontosabb, a szurkolók ennél többet érdemelnek, értük kell küzdenünk" – mondta Marco Rossi a találkozó után az m1 kamerái előtt.

„Hetven percig szenzációsan játszottunk, mindkét csapat támadólag lépett fel, nagyon büszke vagyok a csapatomra. A közönség is fantasztikus volt. Sajnálom, hogy a végén Honvéd két ziccert is ki tudott alakítani, ez nem volt benne a meccsben, de gratulálok mindenkinek, megérdemelten léptünk fel a harmadik helyre. A hozzáállásunk miatt reális a harmadik hely, de a játékosállományunk nem ezt predesztinálja" – értékelt a lefújás után Artner Tamás.

1. DVSC-Teva 24 14 7 3 52–29 +23 49
2. Győri ETO 24 12 8 4 40–29 +11 44
3. Haladás 24 11 8 5 34–25 +9 41
4. Videoton FC 24 11 6 7 42–27 +15 39
5. Ferencváros 24 11 6 7 38–32 +6 39
6. Diósgyőri VTK 24 10 9 5 38–30 +8 39
7. Pécsi MFC 24 9 7 8 34–32 +2 34
8. Budapest Honvéd 24 9 6 9 33–29 +4 33