Hajrágólokkal győzött Pápán az MTK

2012.08.19. 18:36
Az MTK a végén kétszer is betalált (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 4. fordulójában a forduló előtt 13. Lombard Pápa a hatodik MTK-t fogadta. Az első játékrészben egyenlő ellenfelei voltak egymásnak a csapatok, azonban a hazaiak álltak közelebb a góllövéshez, miután egy ízben a kapufát találták el. A gólokat viszont a vendégek szerezték: előbb a 83. percben Nikházi Márk, majd a 94.-ben Hidvégi Sándor révén, így az MTK szerezte meg a győzelmet, s a tabella negyedik helyére lépett előre.

Ugyan még a bajnokság elején tartunk, így a tabellán elfoglalt helyezések még nem annyira mérvadóak, mindenesetre a hét hellyel hátrébb álló hazaiak kezdték aktívabban a meccset, hiszen előbb Szabó Ottó szabadrúgása okozott veszélyt, majd Dlusztus András fejese szállt fölé, a lövése pedig mellé.

Tíz percnek kellett eltelnie, hogy a vendégek is kapura lövéssel kísérletezzenek, de Hrepka Ádám és Csiki Norbert lövését is magabiztosan védte az előző fordulóban 400. élvonalbeli mérkőzését játszó Szűcs Lajos. A 16. percben aztán már rajta sem múlt a vendégek gólja, miután Balogh Balázs rövid hazaadását csípte el Hrepka, s már a kapuson is túljutott, de a labda végül a kapu mellé ment.

A félidő helyzete azonban a másik kapunál alakult ki, miután a 32. percben Présinger Ádám bal oldali beadását Seye vette át mellel, majd 12 méterről, éles szögből, félfordulatból a jobb oldali kapufát találta telibe. A félidő hajrájában is volt dolguk a kapusoknak, de Tóth Gábor lövését Hegedüs, Csiki Norbertét pedig Szűcs Lajos fogta.

Bár a szünetben a vendégekhez beállt Lázok János, a második játékrészben a hazaiak fölénye állandósult. Előbb Présinger, majd Simon András lőtt a kapu fölé ajtó-ablak helyzetben, majd a csereként pályára lépő Aleksander Cekulajevs fejelt 11 méterről a kapu mellé. Ezt az időszakot azonban átvészelték a vendégek, s ezt követően már a hazaiak is elfáradtak, emiatt alaposan visszaesett a meccs irama.

A 83. percben aztán egy nagy védelmi hiba után mégis született gól: Présinger szabadított fel röviden, így a labda Nikházi Márkhoz került, aki egy igazítás után a 16-os jobb oldali csücskétől, jobbal, a kapu jobb oldalába lőtt (0–1).

A hosszabbításban aztán még egyszer mattolták a hazaiak védelmét, ekkor a csereként beállt Pál András passzolt keresztbe jobbról, és 14 méterről Hidvégi Sándor lőtt ballal a kapu közepébe (0–2). A középkezdés után a játékvezető le is fújta a találkozót, s a győzelemnek köszönhetően a vendégek a negyedik helyre léptek előre.