Négy gólt kapott a Pápa Győrben

2013.10.05. 13:55
Sekour és Lipták küzd a labdáért (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I tizedik fordulójában a Győri ETO négy góljára a Pápa csak eggyel tudott válaszolni. A hazaiaktól Pátkai Máté, Nikola Trajkovics, Nemanja Andrics és Koltai Tamás is betalált, a vendégektől pedig Lazar Arszics szépített a hajrában – majd lőtt két lécet is.

A mérkőzés előtt a hazaiak mestere, Pintér Attila csatárai összeszokatlansága és három sérültje, valamint egy eltiltottja miatt panaszkodott, amire rivális kollégája, Tóth Bálint joggal válaszolhatott volna egy régi mondással: „nekem legyenek mondva a te gondjaid"! A pápaiaknál ugyanis összesen nyolcan estek ki a keretből, amely nagyságrendekkel szűkebb a győrinél, így aztán a hiányzók pótlása igencsak feladta a leckét Tóth mesternek. Mint később kiderült, az első húsz percben egy-két sántikáló, csoroszkáló sérült egyáltalán nem lógott volna ki a mezőnyből, néhány, a lelátón szaladgáló kisgyermek jóval nagyobb távolságot tett meg, mint a gyepen pár labdarúgó.

Jó 25 percnek kellett eltelnie az első igazi futballélményhez, ekkor Lipták Zoltán mentett tanári becsúszással a gólhelyzetben lévő Georges Henri Griffiths elől – nem sokkal rá a hazai kapus, Lubos Kamenár jó ütemű kifutással jeleskedett, azaz egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a Lombard. Ám a 31. percben mégis gólt kapott, az addig labdába is alig érő Leandro Martínez beadását Pátkai Máté szép mozdulattal ugyan nem találta el tökéletesen, de a labda a bal alsóba pattogott.

Ezzel véget is értek az izgalmak az első félidőre.

Nem pörgött fel az ETO a második játékrészre, pedig Pintér beküldte Varga Rolandot is. Egyre veszélyesebben támadtak a vendégek, akik helyzetig is eljutottak – aztán percek alatt eldöntötte a mérkőzést a Győr. Nikola Trajkovics, Nemanja Andrics, majd Koltai Tamás használt ki egy-egy őrületes pápai védelmi hibát, és innen már nem kelhetett fel a Lombard.

A következő húsz perc unalmasra sikerült, de a csereként beálló Lazar Arszics feldobta a mérkőzés végét: először szépített egy Liptákon megpattanó lövéssel, majd kétszer is a lécre bombázott.

Csak annak van szerencséje, aki tesz, dolgozik is érte – mondta a kispadon ülőknek Tóth. Az eredmény messzemenően igazolta a szakembert.

NB I
10. FORDULÓ

Győri ETO–Lombard Pápa 4–1 (Pátkai 32., Trajkovics 55., Andrics 57., Koltai 59., ill. Arszics 81.)

1. Videoton FC 9 7 1 1 20–6 +14 22
2. Diósgyőri VTK 10 6 3 1 18–8 +10 21
3. DVSC-Teva 10 6 2 2 23–11 +12 20
4. Ferencváros 9 6 3 14–12 +2 18
5. Győri ETO 10 4 4 2 17–10 +7 16
6. Haladás 10 4 4 2 16–13 +3 16
7. MVM Paks 10 4 3 3 15–15 0 15
8. Lombard Pápa FC 10 4 1 5 12–14 –2 13