Az ETO legyőzte odahaza a harmatos Debrecent

2013.09.22. 18:30
A győriek gyorsan megszerezték a vezetést (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I nyolcadik fordulójának záró mérkőzésén a címvédő Győri ETO a forduló előtt listavezető Debrecent fogadta, és magabiztosan győzött 3–0-ra.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Bár a forduló nézőcsúcsát a Ferencváros–Újpest mérkőzés hozta, a címvédő Győri ETO és a listavezető Debrecen összecsapása is bőven kiérdemelte a rangadó kifejezést, még akkor is, ha Pintér Attila együttese a nyolcadik helyen várta a fordulót. Igaz, négymérkőzéses veretlenségi szériával a háta mögött, miközben a vendégektől öten is kidőltek kisebb-nagyobb sérülések miatt. A hazaiak a Lázok János, Rudolf Gergely, Tarmo Kink támadósorral kezdték az összecsapást, a vendégeknél Kondás Elemér Ibrahima Sidibét és Dalibor Volast nevezte kezdőcsapata csatársorába.

Válogatott támadók ide vagy oda, az első gólt három védő hozta össze: a 2. percben Rafe Wolfe jobb oldali beadásába egy vendégvédő belefejelt, a hosszú oldalon üresen maradt Völgyi Dániel pedig tíz méterről kapásból kilőtte a hosszú felsőt, egy élményszámba menő mozdulattal. 1–0!

Pár perccel később egy negyedik védő, Máté Péter szerzett kevés híján gólt, de fejese elkerülte a jobb felső sarkot. A balszerencse viszont nem kerülte el Kinket, aki lesérült, és a 14. percben Nemanja Andrics állt be helyére. Igyekezett visszavenni a kezdeményező szerepet a Győr, Wolfe és Lázok is veszélyesen lőtt kapura távolról, csak éppen nem eléggé pontosan. Igyekezett visszavenni a kezdeményező szerepet a Győr, Wolfe és Lázok is veszélyesen lőtt kapura távolról, csak éppen nem eléggé pontosan – de igaz volt ez a vendégek kísérleteire is, tőlük szintén egy védő, azután egy csatár próbálkozott, ám Korhut Mihály és Volas is rossz megoldást választott.

Még a szünet előtt újra cserélnie kellett Pintér Attilának, a jobb térdét fájlaló Rudolf helyére Leandro Martínez állt, Kondás pedig a második félidőre a hetek óta formán kívül futballozó Kulcsár Tamás helyére a veterán Dombi Tibort küldte be, aki már az elmúlt évszázadban is gólt rúgott az ETO-nak.

A változtatások ellenére sem gyönyörködhetett a felek által mutatott futballban a közel 3000 fős nézősereg, és az még csak hagyján, hogy rengeteg hibával játszottak a felek, de több futballista is csak ímmel-ámmal kocogott a nagy győri éjszakában. Különösen bántó volt a kontraszt az élvezetes Fradi–Újpest után, arról már nem is beszélve, hogy a címvédő cammogott itt a listavezető ellen, és fordítva.

Gól azért így is született: a 61. percben a debreceni védelem leállt Völgyi passzánál, Djordje Kamber pedig közelről a jobb alsóba lőtt. 2–0!

Kamber örömében megpuszilta az egyik kamerát, kapott is ezért egy sárga lapot – no, nem rongálásért, túlzott gólörömért és a pálya elhagyásáért.

Kondás Elemér kétarcú Lokiról beszélt, Pintér Attila arról, hogy nem adtak sok esélyt a gólszerzésre

Jó húsz perc volt hátra, amikor Kondás egy szűrő helyére támadót küldött be Szécsi Márk személyében, azaz tulajdonképpen négy támadóval operált innentől kezdve a DVSC, de Pintér is frissíteni igyekezett csapata „elején", Lázokot Varga Roland váltotta.

A végén már nem tudott felpörögni a Debrecen, a Győr sem erőltette a támadásokat, de Varga Roland azért még kapott a végén egy gólpasszt az ellentől (3–0) – erősen közepes, vagy talán még annál is gyengébb teljesítménnyel is megszerezte a három pontot a címvédő ETO, a vendégek pedig nem tudtak visszakapaszkodni a tabella élére, amelyet így a Videoton „ural".

EDZŐI NYILATKOZATOK
„Tudtuk, hogy egy nagyon jó csapat jön hozzánk, hiszen bizonyították, hogy egy Ferencvárosnak is tudtak négy gólt rúgni, a Videotont is megverték, rúgtak már hetet is. Én azt gondolom, hogy rá tudtuk erőltetni az akaratunkat az ellenfélre, azt történt, amit mi szerettünk volna. Az a jó, ha egy csapatban sok olyan játékos van, akiben benne van a gól. Megpróbáltunk az igazolásoknál is arra figyelni, hogy olyanokat hozzunk ide, aki tud gólt szerezni, vagy pontrúgásban vagy játékban. Nem olyan a játékunk, amelynél egy fecske hozz a nyarat, hanem megpróbálunk csapatként működni, és akire kijön a helyzet, az tudja azt értékesíteni" – értékelte a mérkőzést a Győri ETO vezetőedzője, Pintér Attila.
„Rosszul kezdtük a mérkőzést, a második-harmadik percben gólt kaptunk egy beadást követően, amit azért le lehetett volna koordinálni. Ez után azért próbálkoztunk rendesen, de ez a mérkőzés ma ilyen volt, mi támadtunk, az ellenfél pedig rúgta a gólokat. Eljövünk idegenbe, és ahelyett hogy stabilak lennénk, rögtön kapunk egy gólt. Ennek ellenére a bal oldalon többször megbontottuk az ellenfelet, de kellett volna a beadásokat kicsit hatékonyabban, pontosabban megoldani. Ráadásul abban is látom a hibát, hogy a feljátszott labdákból visszafejelteket nem tudtuk összeszedni a középpályán, illetve támadásban ma gyengébbek voltunk" – nyilatkozta a DVSC-Teva vezetőedzője, Kondás Elemér a Sport Televíziónak.