Futsal NB I: a Haladásé a döntő első mérkőzése

D. B.D. B.
2022.05.26. 22:55
Dróth Zoltánék előnybe kerültek a bajnoki döntőben (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Hazai pályán 3–1-re győzte le a futsal NB I döntőjének első mérkőzésén az MVFC-Berettyóújfalut a Haladás VSE.

A mérkőzést a házigazda Vas megyeiek kezdték jobban, a Berettyóújfalu csak bő tíz percig tudta kihúzni kapott gól nélkül, amikor jobb oldali sarokrúgás után Hajmási Milán góljával vezetést szerzett a Haladás (1–0). A hajdúságiak a szünet előtt ugyan kapufáig is eljutottak, de egyenlíteni már nem tudtak. Sőt, hiába kezdte jól a második félidőt az MVFC, a 25. percben Dróth Zoltán, nem sokkal később pedig Vas Ádám is bevette Mezei Dávid kapuját (3–0).

A hajrában már öt a négy ellen támadtak Trencsényi János tanítványai, de csak két perccel a vége előtt Nagy Dániel révén tudtak egyenlíteni, így az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntő első mérkőzését a Haladás nyerte meg 3–1-re.

FUTSAL, NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Haladás VSE–MVFC-Berettyóújfalu 3–1 (Hajmási 14., Dróth 25., Vas Á. 27., ill. Nagy D. 39.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Haladás javára