Futsal NB I: 1–4-ről egyenlített, de rangadót vesztett a Dunaferr

2019.02.15. 21:23
Vendéggyőzelem a futsal NB I pénteki rangadóján: a Berettyóújfalu izgalmas második félidőt követően 6–5-re győzött a Dunaferr otthonában a futsal NB I középszakaszának nyitó játéknapján.

Az A-csoportot élen kezdő Berettyóújfalu négy góllal válaszolt a hazaiak vezető találatára, csakhogy a fordulást követően a Dunaferr Hosszú Ádám vezérletével visszakapaszkodott. 4–4 után aztán a Beri egy szerencsés góllal ismét megszerezte a vezetést, majd lőtt még egyet, és bár a hazaiak nem adták fel, újból egyenlíteniük már nem sikerült.

A másik mérkőzésen a Rubeola fontos győzelmet aratott a Szigetszentmiklós elleni „hatpontos" csatában, egyúttal elégtételt vett az alapszakaszban elszenvedett két vereségért.

FUTSAL NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Dunaferr–Berettyóújfalu 5–6
(Rafinha 2. – öngól, Hosszú 26., 38., Németh P. 31., Sáhó 40., ill. Takács 8., Németh P. 10. – öngól, Nagy I. 12., Da Silva 26., Sánchez 38., 40.)
Rubeola Csömör–Szigetszentmiklós 2–1
(Tősér 20., Husz 33., ill. Fülöp 1.)
Szabadnapos: DEAC

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. MVFC BERETTYÓÚJFALU 1 1 6–5 1 9 (6)
2. RUBEOLA FC CSÖMÖR 1 1 2–1 1 4 (1)
3. DUNAFERR DUE DUTRADE FC 1 1 5–6 –1 4 (4)
4. DEBRECENI EGYETEMI AC 0–0 0 3 (3)
5. SZIGETSZENTMIKLÓS FUTSAL 1 1 1–2 –1 0 (2)

Zárójelben az alapszakaszból hozott pontszám.

A B-csoport küzdelmei hétfőn kezdődnek: Nyírgyulaj–Aramis, Haladás–BME (szabadnapos: Veszprém).

A bajnokság most kezdődött második szakaszában az A-csoportot az első szakasz 1., 4., 5., 7. és 9. helyezettje, a B-csoportot az első szakasz 2., 3., 6., 8. és 10. helyezettje alkotja. Az első szakaszból – a fenti sorrendnek megfelelően – 6, 4, 3, 2 és 1 pontot hoztak a csapatok. Mindkét csoportban oda-vissza körmérkőzést játszanak.

A bajnokság harmadik szakaszában a két csoportelső vív majd meg a bajnoki címért (a párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart), a csoportmásodikok a 3., a csoportharmadikok az 5., a csoportnegyedikek a 7., a csoportötödikek a 9. helyért játszanak az egyik fél második győzelméig tartó párharc formájában. A 10. helyezett kiesik, a 9. helyezettre osztályozó vár.