Futsal: már csak negyedik a címvédő; 9-et vágott az Aramis

2015.01.27. 09:16
Újabb vereséget szenvedett a címvédő MVFC-Berettyóújfalu a futsal NB I 16. fordulójában hétfő este, így már csak a negyedik helyen áll.

Kiegyenlített mérkőzésen a szünetben előnybe került a Veszprém a Berettyóújfaluval szemben, a második játékrészben pedig növelte előnyét Madarász János legénysége. A címvédő még szépíteni tudott, de végül 2–1-es vereséget szenvedett, így a december eleji, Győri ETO elleni győzelem óta képtelen nyerni.

A forduló leggólgazdagabb találkozóján a budaörsi Aramis kilenc gólt szerzett az Újszeged otthonában, de a Győr is nyolcig jutott. Az ETO hazai pályán ütötte ki a Vasast, így magabiztosan vezeti a bajnokságot.

A sereghajtó újonc, a Békéscsaba második győzelmét aratta az élvonalban a Csömör legyőzésével, míg a Haladás 4–4-es döntetlent játszott a Dunaferr-rel.

FUTSAL NB I
16. FORDULÓ

Rába ETO–Vasas 8–1 (4–0)
Swietelsky-Haladás–Dunaferr DF Renalpin 4–4 (1–2)
Veszprém–MVFC-Berettyóújfalu 2–1 (1–0)
Újszeged–Aramis 1–9 (1–4)
Pioneers VFC–Rubeola FC Csömör 4–3

Az élmezőny állása: 1. Rába ETO 41 pont, 2. Aramis 35 (95–47), 3. Veszprém 35 (76–41), 4. MVFC-Berettyóújfalu 32