FTC-Újpest: a 6-0 játékvezetőjére bízták a derbit

2015.04.07. 16:36
Solymosinak a 6–0-s Újpest–Fradit egyszer ideiglenesen félbe kellett szakítania (Fotó: NS-archív)
Solymosi Péter vezeti az MLSZ játékvezetői bizottságának döntése alapján a vasárnap 16.30-kor kezdődő FTC–Újpest NB I-es labdarúgó-mérkőzést. Segítője Ring György, Albert István és Erős Gábor lesz. Solymosi vezette 2010. szeptember 11-én a 6–0-s újpesti sikerrel végződött, Megyeri úti derbit is.

Solymosinak finoman fogalmazva sem volt könnyű dolga a derbitörténet legnagyobb különbségű Újpest-győzelmével végződött mérkőzésen: az első félidőben a lilák vezető gólja után percekig állt a játék a bedobott pirotechnikai eszközök miatt, majd a 40. percben kiállította Marek Heinzet, a Ferencváros cseh támadóját. A második félidő elején Jimmy Jump berohanása és további pirotechnikai bemutató okozott csúszást, 5–0 után a vendégek fanatikusai bontottak kerítést, jöhetett az újabb kényszerszünet.