FTC: a távozó csatár bejelentette, nem folytatja

2015.09.18. 12:00
A legutóbb a Ferencvárosban futballozó Benjamin Lauth bejelentette, nem folytatja tovább labdarúgó-pályafutását.

Az ötszörös német válogatott támadó szerződése a nyáron járt le a zöld-fehéreknél, és azóta sem talált új klubot magának.

„Szeptember közepén járunk, úgyhogy nem akartam tovább várni” – mondta Benjamin Lauth.

„Nem állok ki és jelentem be nagyközönség előtt, hogy nem futballozom tovább. Ez már tény egy ideje – tette hozzá. – A karrierem végéhez közeledve nem akartam messzire menni a családomtól.”

A 34 éves játékos a Stuttgarttal 2007-ben bajnoki címet ünnepelhetett, döntős volt a Német Kupában, 356 (első és másodosztályú) bajnokin összesen 100 alkalommal volt eredményes – ebből 187/63 a Bundesliga 2.-ben jött össze az 1860 Münchennél –, a Ferencváros színeiben pedig Magyar Kupát és Ligakupát nyert 2015-ben.