FTC: a csepeli stadionba biztosan nem költözhet a csapat

MTI MTIMTI MTI
2012.01.20. 13:39
Címkék
A csepeli stadionban valószínűleg nem játszhat a labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros azon időszak alatt, amíg felépítik majd az új Albert-stadiont.

Märtz János, a harmadosztályban érdekelt csepeli futballklub elnöke az egyesület 100. évfordulója alkalmából rendezett sajtótájékoztatón az MTI-nek pénteken úgy nyilatkozott, hogy a zöld-fehérek ideiglenes költözését azért nem látja lehetségesnek, mert a létesítmény tartós bérbeadásához legalább 50 millió forintos fejlesztésre lenne szükség a stadionban. Hozzátette: egy-két meccs megrendezése elképzelhető. Märtz szerint a csepeli létesítmény 2000-ben még modernnek számított, de azóta semmilyen fejlesztés nem történt benne.

Fürjes Balázs budapesti nagyberuházásokért felelős kormánybiztos korábban azt mondta, hogy 12 milliárd forintból építhető fel a Ferencváros új Üllői úti stadionja, s márciusban, az IMF-tárgyalások lezárása után dőlhet el, hogy költségvetési pénzből 2014-re megvalósítható lesz-e a beruházás.

A csepeli mellett lehetséges helyszínként felvetődött még a Hidegkuti-stadion, a Puskás-stadion, a Bozsik-stadion, a BVSC- és az Elektromos-pálya is.

Legfrissebb hírek

Szöglet után szerzett vezetést a kazah válogatott Debrecenben – videó

Magyar válogatott
2 perce

Fucsovics mérkőzése a második játszmában félbeszakadt 's-Hertogenboschban

Tenisz
12 perce

Ogonovszky Eszter hazatér, és a Vasasnál folytatja

Kézilabda
13 perce

Felkészülési mérkőzés: Magyarország–Kazahsztán

Magyar válogatott
58 perce

Haaland és Mbappé versenyez majd a vb-gólkirályi címért vagy más is beleszólhat?

Foci vb 2026
59 perce

Öttusa: aranyak és arányok az UTE utánpótlásában

Utánpótlássport
1 órája

Távozik az ETO FC sportigazgatója is – NS-infó

Labdarúgó NB I
1 órája

„A Méridánál nem ismertem senkit, se edzőt, se játékost, de aztán leesett, hogy ők sem ismerik egymást”

Légiósok
1 órája
Ezek is érdekelhetik