Férfi kézi NB I: 11 góllal nyert a Veszprém Csurgón

2015.05.05. 19:32
A csurgóiak hiába futottak az eredmény után a Veszprém ellen (Fotó: Szabados Árpád)
A férfi kézilabda NB I rájátszásában, az 1-6. helyért a Veszprém könnyedén győzött a Csurgó vendégeként.

Az MKB-MVM Veszprém kevesebb mint 15 perc alatt könnyed edzőmeccset csinált a Csurgó elleni idegenbeli bajnokiból. A címvédő ugyanis a 15. percben, Mikler Roland 10. védése, majd Gulyás Péter második gólja után már 10–3-ra vezetett.

A szünetig pedig tovább nőtt a különbség, a vendégek a jó védekezésüknek köszönhetően sok labdát szereztek és indításokból könnyű gólokat lőttek. A szünetben 19–8-ra vezettek. Lékai Máté és Renato Sulic járt élen a gólgyártásban, egy félidő alatt három-három találatig jutottak.

A játék képe a folytatásban sem változott, a meccs végére a legeredményesebb veszprémi végül Lékai lett hét találattal, de a hatgólos Iváncsik Gergő is fontos szerepet játszott a 35–24-es vendégsikerben.

Hasonlóan fölényes győzelmet aratott hazai pályán a Tatabánya az Orosháza ellen (33–25). Ezzel eldőlt, a hazai gárda végez a harmadik helyen a rájátszás első szakaszában, és a Csurgó elleni bronzcsatát otthon kezdheti.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

RÁJÁTSZÁS, AZ 1–6. HELYÉRT
CSURGÓI KK–MKB-MVM VESZPRÉM 24–35 (8–19)
Csurgó, 800 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
CSURGÓ:
Pallag – Gebhardt, CSAVOR 3, Ratajec 1, Pordán, Vadkerti 2, Gazdag 1 (1). Csere: Mijatovics (kapus), Jerebie, Borsos, OLÁH 3, Szöllősi Sz. 3, OSZTROUSKO 7, Lele 2, Nagy M. 2, Nagy D. Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: MIKLER – Gulyás 4, Nagy L. 2, LÉKAI 7, Sulic 5, Dzsamali 2, IVÁNCSIK G. 6. Csere: Alilovic (kapus), Ilics, Nilsson 4, Zeitz 1, Marguc 4, Rodríguez, Terzic. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása: 9. p.: 0–8, 28. p: 7–17, 42. p.: 17–24, 57. p.: 22–34.
Kiállítások: 4 ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2.

Sótonyi László: – Alapvetően két ellentétes félidő volt. Az első félidőben nem a megbeszéltek szerint játszottunk. A második félidőben jól küzdött és hajtott a csapatom, sajnos a végére elfáradtunk. Mindenkinek sikerült játéklehetőséget adnom, hogy felkészüljünk a következő mérkőzésekre és elérjük a céljainkat.
Carlos Ortega: – A mérkőzés elérte a célját. Jól kezdtünk, voltak jó megoldásaink. A második félidőben már sikerült pihentetni a játékosaimat, a hétvégi Szeged elleni mérkőzésre.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 33–25 (20–10)
Tatabánya, 700
néző. V: Medves, Nagy L.
TATABÁNYA: Paul – Harsányi 5 (3), BOSKOVICS 7 (1), Dénes, Katzirz, Mazák, DÍAZ 4. Csere: Boros, KESERŰ (kapusok), BODÓ 4, Törő 2, Pásztor Á. 4, Muszavi 2, JUHÁSZ Á. 4, Gábor M. 1 (1). Edző: Vladan Matics
OROSHÁZA: Ivanisevics – Benis 2, Németh G. 2, Mazics 2, Buday 5 (3), CEMAS 3, Németh L. Csere: Herjeczki, Miklós (kapusok), Berta, Varsandán Á. 1, Knezsevics 1, BENMILOUD 3, TÁRKÁNYI 5, Pásztor M. 1. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 18. p.: 10–6. 21. p.: 13–7. 27. p.: 16–9. 35. p.: 21–14. 43. p.: 24–19. 52. p.: 28–22. 58. p.: 31–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteres: 5/5, ill. 3/3
Vladan Matics:
– Az elején eldöntöttük a találkozót, harmadik helyezésünk nagyszerű teljesítmény.
Vladan Jordovics: – A jó hangulatú, küzdelmes mérkőzésen nem volt teljes a csapatom, de így is jól harcolt.

ÁLLÁS, AZ 1-6. HELYÉRT
1. MKB MVM Veszprém 9 9 302–210 +92 18
2. MOL-Pick Szeged 8 7 1 236–197 +39 14
3. Grundfos Tatabánya KC 9 4 1 4 221–237 –16 9
4. Csurgói KK 9 3 1 5 224–242 –18 7
5. Balatonfüredi KSE 8 2 6 203–220 –17 4
6. Orosházi FKSE LINAMAR 9 9 205–285 –80 0