Remek rangadón győzött a Fradi az Újpest ellen

2013.09.22. 16:00
Böde Dániel ezúttal is gólt szerzett (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I nyolcadik fordulójában rendezték az ősz legjobban várt mérkőzését, a Ferencváros–Újpest találkozót. Az Újpest már a 4. percben megszerezte a vezetést, ám végül 3–1-re kikapott a Fradi vendégeként.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az ősz legjobban várt rangadójának adott helyszínt a Puskás Ferenc Stadion, amely ugyan látott már jobb labdarúgókat is a Ferencváros és az Újpest jelenlegi kerettagjainál, és tapodta betonját a mostani 24 ezernél több látogató is, de a magyar futball jelenlegi helyzetében valóságos gyógyír volt a felfokozott várakozás és a rengeteg szurkoló.

Nem vagyunk idegesek, nyerni akarunk – vezette fel Ricardo Moniz a rangadót, míg a zöld-fehérek ellen nem is olyan rég még gyönyörű kapásgólt vágó Kozma István szintén sikert várt a „konszolidáció évét" futó legénységétől. A zöld-fehér szurkolók gyönyörű élőképpel készültek, és az előzetes hírekkel ellentétben megtelt a lila-fehér fanok számára fenntartott vendégszektor is.

Az újpesti érzelmű szurkolók a harmadik percben ugrottak először talpra, amikor Julian Jenner közelről ziccert hibázott, és még alig nyugodtak meg, amikor máris gólt ünnepelhettek: Bavon Tschibuabua szép lövéssel megszerezte a vezetést a vendégeknek. 0–1!

Fantasztikusan kezdődött a mérkőzés, nem sokkal később a gólpasszt adó Kabát Péter, majd Józsi György lőtt kis híján bombagólt – meg tudnánk ám szokni az ilyen meccseket az NB I-ben, igény lenne rá!

Egyre veszélyesebben rohamozott a Ferencváros, Böde Dánielt kvázi gólhelyzetben a 16-os előtt Pierre-Yves Ngawa csak felvágni tudta, de megúszta a belga sárga lappal – a nézőtér zöme természetesen pirosat reklamált; a szabadrúgás után pedig David Mateos fejelt a kapuba, ám, mint kiderült, lesről, azaz jó döntést hozott a játékvezető, Szabó Zsolt és csapata, csak ne vártak volna ezzel hosszú-hosszú másodperceket...

A nagy rohamokat túlélve felbátorodott az Újpest, a 22. percben Kabát használhatta volna ki az ellenfél szellős védekezését, de 14 méterről nem találta el a kaput, majd távoli lövése éppen csak elkerülte a jobb felsőt. Miközben Moniz cseréhez készült, és Somáliát gardírozta a kispadon, „suttyomban" egyenlített csapata: Jenner beadását két védő közül Ulysse Diallo védhetetlenül fejelte Balajcza Szabolcs kapujába. 1–1!

Vendégörömre...

...hazai tombolás (Fotó: Korponai Tamás)

A csere pedig elmaradt, egyébként Gerson jött volna le a pályáról.

A 40. percben hatalmas tűzijátékot láthattunk a vendégkapu előtt, Balajcza háromszor is hatalmasat védett, Ngawa a gólvonalon blokkolt, Diallo a kapufára fejelt, ez utóbbi közben Dusan Vasziljevics az ötösön feküdt, de a kapufáról a labda éppen rá pattant, ezért nem tudta azt a kapuba lőni a gólra éhesen érkező Böde Dániel. Pár másodperc alatt ötször is gólt szerezhetett volna a Fradi!

A szünet után is az Újpest talált először a hálóba, bár ettől eltekintett volna, a gólszerző meg különösképpen, Juanan ugyanis saját kapusát viccelte meg egy 11 méteres csúsztatással. 2–1!

A gól után Kabát szinte azonnal válaszolhatott volna, de hatméteres lövését blokkolta Mateos, a másik oldalon pedig Holman Dávid célzott rosszul kecsegtető helyzetből. Lüktetett tehát tovább a mérkőzés, de Balajcza mindent védett, Chema Antón pedig kétszer is rossz megoldást választott, amikor szemben állt a kapussal.

És ahogyan az meg van írva a futball nagykönyvében, kapott góllal lakolt a kihagyott helyzetekért az Újpest: egy szöglet után Böde Dániel fejelt kitekert testhelyzetből is a bal sarokba. 3–1!

Öt perc volt hátra, amikor a zöld-fehér szurkolók egy része úgy döntött, hogy kipróbálja, milyen érzés pályára lépni a nagy budapesti derbin, de a gyorsan reagáló rohamrendőrök néhány keresetlen szóval lebeszélték erről a szemmel láthatóan korábban alaposan bemelegített és már mezre is vetkőző csoportosulást.

Ez speciel nem hiányzott, de mindent egybevetve remek mérkőzést láthattunk, a focizgatást leváltotta a futballozás, NB I-es szinten lendületes, kifejezetten élvezetes 90 percnek örvendhettünk. Futball, egyszerűség a neved: sokat kell futni, lelkesen rúgni a labdát, és akkor a hibák ellenére máris élvezhetővé válik egy mérkőzés. Tudjuk, a labdarúgás nem CNC-eszterga, hogy minden mérkőzés egyformára sikeredjen, és populisták is leszünk egy kicsit, de: tessék mondani, nem lehetne mindig így futballozni?

Ez egy kimondottan szerethető bajnoki volt.

Ricardo Moniz, a Ferencváros vezetőedzője szerint az Újpest jól kezdett, s a 2–0-s vezetéshez is megvolt az esélye a mai bajnokin. Ezután azonban egy átszervezés következtében feljavult a zöld-fehérek játéka. A holland szakember szimbolikusnak nevezte, hogy a szurkolóknak odaadták a mezeket, s reméli, hogy a Magyar Labdarúgó-szövetség nem dramatizálja túl azt, hogy a szurkolók egy része végül a pályára szaladt. A vendégeket irányító Kozma István szerint a jó kezdés után felhozták a Fradit, de 2–1 után így is több lehetőségük volt egyenlíteni. Edzői nyilatkozatok itt!

NB I
8. FORDULÓ

Ferencváros–Újpest FC 3–1 (Diallo 25., Juanan 47. öngól, Böde 77., ill. Tshibuabua 4.)