Felkészülés: két háromgólos Vasas-siker, paksi iksz a Lutonnal

2016.07.09. 17:51
Felkészülési mérkőzésen a labdarúgó NB I-ben szereplő Vasas 3–0-ra legyőzte a másodosztályú Vácot. A Paks gól nélküli döntetlent játszott az angol negyedik ligás Luton Townnal.

Az angyalföldieknél kezdőként lépett pályára a Békéscsabáról kölcsönbe érkező Vukasin Polekszics, s a második félidőben Vaskó Tamás is lehetőséget kapott.

Az élvonalbeli együttes a klub tudósítása szerint már a 9. percben vezetést szerzett Ádám büntetőjével, majd ugyanő negyedórával később 17 méterről is bevette a váci kaput.

A végeredményt a második félidőben Könyves állította be.

A Vasasra egy második szombati mérkőzés is várt, a Doroggal játszott, s szintén háromgólos győzelmet aratott.

A paksiak gól nélküli döntetlent játszottak a negyedosztályú Lutonnal. A magyar csapatban a nyári érkezők közül pályára lépett Haraszti Zsolt, Jelena Richárd, Kemenes Szabolcs, Koltai Tamás és Szalai András is.

FELKÉSZÜLÉS
VASAS–VÁC 3–0
Illovszky-stadion. 50 néző.
VASAS:
Polekszics – Korcsmár, Debreceni, Risztevszki – Szivacski, Vida M., Berecz, Hangya – Ádám M., Novák, Remili 2. félidő: Nagy G. – Preklet, Vaskó, Czingráber, Osváth, – Kleisz, Czvitkovics, Murka – Könyves, Ferenczi I., Király B.
VÁC:
Miczúj (Halasi) – Hegedűs Cs., Dlusztus (Görgényi), Tóth F., Gulyás M. – Kákonyi (Niedermüller), Rása (Nagy S.), Tóth G. (Farkas P.), Zsolnai R. – Mátyás (Nagy R.), Szavics
Gólszerző:
Ádám M. (2 egyet 11-esből), Könyves

VASAS–DOROG 4–1 (1–1)
Illovszky-stadion, 60 néző
VASAS: Póser – Korcsmár (Vaskó), Debreceni, Risztevszki – Szivacski, Vida M., Berecz, Hangya – Ádám M. (Könyves), Novák, Remili. 2. félidő: Polekszics – Preklet, Vaskó, Czingráber, Osváth – Kleisz, Vida M. (Ádám M.), Murka – Könyves, Ferenczi I., Király B.
DOROG: Vajda – Berkó, Füredi, Csató M., Grabant – Nagyházi, Mészáros Á., Szedlár, Lőncsér – Vígh, Gyürki. 2. félidő: Zima – Fürjes, Kálmán, Privigyei, Perovics – Hartyán, Sitku, Karacs, Szilágyi – Csáki, Ungvári
Gólszerzők: Vida M., Hangya, Könyves, Király B. ill. Mészáros Á.

PAKS–LUTON TOWN (angol, IV.) 0–0
Telki
PAKS:
Kemenes – Szalai A. (Kulcsár D.), Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Kecskés T., Papp K.– Koltai (Szakály D.), Haraszti Zs. (Fejős), Bartha – Hahn J. (Jelena)

A VASAS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
június 6.
Edzőtábor:
Mátraháza, június 7–11.
Külföldi edzőtábor:
Ausztria (Söchau), június 24 – július 1.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 16.: Almásfüzitő–Vasas 0–27 (Remili 8, Ignatidisz 7, Novák 3, Berecz 3, Ádám, Szivacski, Hangya, Romics, Könyves, Vaskó)
Június 21.: Bp. Honvéd–Vasas 2–0
Június 27., Söchau: Amkar Perm (orosz)–Vasas 1–1 (Vaskó)
Június 30., Söchau: Academica Clinceni (román II.)–Vasas 0–3 (Pavlov, Remili, Ignatidisz)
Július 2., Szombathely, Király-kupa (2x30 p meccs): Vasas–SV Drassburg (Darufalva; osztrák IV.) 3–2 (öngól, Novák, Remili)
Július 2., Szombathely, Király-kupa (2x30 p meccs): Vasas–Sopron 2–1 (Novák, Remili)
Július 6.:Cegléd–Vasas 3–1 (Ferenczi I. – 11-esből)
Július 9., Vasas–Vác 3–0 (Ádám M. 2 – egyet 11-esből), Könyves)
Július 9., Vasas–Dorog 4–1 (Vida M., Hangya, Könyves, Király B.)

A PAKSI FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 8.
Edzőtábor: Bükfürdő, június 20–26.
Június 11.: Kajdacs–Paks 0–16 (Bartha 3, Bajner 2, Bertus 2, Haraszti 2, Kulcsár 2, Balázs Zs., Kecskés, Nagy R., Kővári, Szekszárdi)
Június 18., Kapronca: Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca; horvát)–Paks 4–0
Június 23., Laa an der Thaya (Ausztria): Maccabi Tel Aviv (izraeli)–Paks 1–0
Június 25., Dietersdorf (Ausztria): Sturm Graz (osztrák)–Paks 1–2 (Bartha, Báló)
Június 29., Ercsi: Kisvárda–Paks 2–1 (Koltai)
Július 2.: Bp. Honvéd–Paks 2–0
Július 5., Telki: Paks–Ross County (skót) 1–3 (Kovács G.)
Július 9., Telki: Paks–Luton Town (angol) 0–0