Felkészülés: háromból három – lendületben a Videoton

2017.06.21. 18:50
Harmadik nyári felkészülési mérkőzését is behúzta a labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton: a fehérváriak ezúttal a horvát NK Inter Zapresicet győzték le 2–0-ra.

A 18. percig kellett várni az első gólra: Géresi Krisztiánt lökték a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Kovács István állt a labda mögé, a jobb alsót vette célba, a horvát élvonalbeli csapat kapusa ugyan hozzáért a lövéshez, de hárítani nem tudott. 1–0Kovács István állt a labda mögé, a jobb alsót vette célba, a horvát élvonalbeli csapat kapusa ugyan hozzáért a lövéshez, de hárítani nem tudott. 1–0

Helyzetek ugyan még adódtak az első játékrészben, de az állás már nem változott, így a Videoton egygólos előnnyel vonulhatott pihenőre. A fordulás után is inkább a fehérváriak akarata érvényesült, a 82. percben pedig újabb büntetőhöz jutottak. Ezúttal Mirko Maric volt az ítéletvégrehajtó, és kíméletlenül a kapu közepébe bombázott, beállítva ezzel a végeredményt. 2–0

A Videoton ausztriai edzőtáborában így mindhárom felkészülési mérkőzését megnyerte, de nem pihenhet: holnap az orosz FK Rosztovval találkozik.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Videoton–Inter Zapresic (horvát) 2–0 (Kovács I. 18., Maric 82. – mindkettő 11-esből)

A VIDEOTON FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 8.
Edzőtábor: június 12–21., Szentelek (Stegersbach, Ausztria)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 15., Gornja Radgona (Szlovénia): Videoton–KF Skënderbeu (albán) 1–0 (Scsepovics)
Június 18., Gyanafalva (Jennersdorf): Videoton–MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák) 3–0 (Scsepovics, Lazovics, öngól)
Június 21., Szentelek: Videoton–Inter Zapresic (horvát) 2–0 (Kovács I.., Maric – mindkettő 11-esből)
Június 22., 16.30, Dietersdorf am Gnasbach: Videoton–FK Rosztov (orosz)
*Június 29., 20.45, Felcsút, El-selejtező, 1. kör: Videoton–Balzan (máltai)
*Július 4., Paola, El-selejtező, 1. kör: Balzan (máltai)–Videoton
Július 8., 17.00: Paks–Videoton