Felkészülés: harmadik lett a Honvéd a szlovákiai tornán

2015.07.04. 17:33
A Honvéd a harmadik helyen zárta a Stefan Hronec-emléktornát, miután 3–1-re legyőzte a szlovák másodosztályú Rimavská Sobotát.

A kispestiek gyorsan vezetést szereztek: Botka Endre vitte el a labdát a bal szélen, majd középre adott, ahol Souleymane Youla közelről a kapuba lőtt.

Youla a második félidő elején is betalált, ekkor Hiditől kapott jó labdát. A 70. percben Nagy Gergő 25 méterről lőtt nagy gólt. A meccs hajrájában szépítettek a szlovákok.

Erdélyi László megsérült a meccsen, miután lekönyökölték.

Az összes szombati felkészülési mérkőzésről itt olvashat.

STEFAN HRONEC-EMLÉKTORNA, RIMAKOKOVA (KOKAVA NAD RIMAVICOU)
BRONZMÉRKŐZÉS
Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák II.)–Budapest Honvéd 1–3 (0–1)
Honvéd: Kemenes (Vajda, a szünetben) – Ikenne-King (Lovric, 70.), Baráth (Fejes, 70.) Bobál D., Botka (Erdős, 62.) – Kamber (Vécsei, 70.), Nagy G., Göblyös (Hidi, a szünetben), Ihrig-Farkas (Daud 70.) – Youla (Prosser, 70.), Erdélyi (Vernes).
Gólszerző: Youla (9., 50.), Nagy G. (70.)

KORÁBBAN
ELŐDÖNTŐ

Budapest Honvéd–MFK Lokomotíva Zvolen (Zólyom; szlovák II.) 1–2 (1–0)
Honvéd: Horváth A. – Csábi (Ikenne-King, 71.), Erdős (Baráth, 71.), Lovric (Bobál D., 71.), Fejes (Botka, 71.) – Hidi (Kamber, 71.), Vécsei (Nagy G., 71.), Göblyös (Ihrig-Farkas, 71.) – Daud (Youla, 71.), Vernes (Erdélyi, 71.), Prosser.
Gólszerző: Prosser
A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN
Tatran Presov (Eperjes; szlovák II.)–Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák II.) 3–1
Forrás: honvedfc.hu

DÖNTŐ
17.00:Tatran Presov (Eperjes; szlovák II.)–MFK Lokomotíva Zvolen (Zólyom; szlovák II.)