A diósgyőri spanyol armada a sírból hozott vissza egy pontot

2013.05.04. 13:59
A debreceniek hiába vezettek a 77. percig 3–1-re, sorozatban nyolcadszor maradtak idegenben nyeretlenek (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 26. fordulójának első szombati mérkőzésén a Diósgyőr óriási hajrával, kétgólos hátrányból mentett pontot a címvédő DVSC-Teva ellen. A vendégek még a 77. perc kezdetén is 3–1-re vezettek, végül azonban még annak is örülhettek, hogy nem szenvedtek vereséget. A címvédő sorozatban nyolcadik idegenbeli bajnokiján maradt nyeretlen.

ONLINE KÖZVETÍTÉS

Rendkívül sok a sérült a hazaiaknál, a kispadra mindössze négyen – Ambrusics, Nagy, Vadász és Tisza – tudtak leülni. Rudolf az utolsó edzésen nyaksérülést szenvedett, ezért ő be sem került a keretbe.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, amelyen a hazaiak léptek fel kezdeményezőbben, előbb L’Imam Seydi lőtt a léc fölé, majd az 5. percben José Luque az ellene a tizenhatos bal oldala mellett elkövetett szabálytalanság után tekert a sorfal mellett cselesen a rövid sarok irányába, de Verpecz résen volt.

Nem sokkal később egy Gallardo-pörgetést követő Vági-lehetőséget, valamint egy megpattanó Bódi-próbálkozást is feljegyezhettünk, az első igazán nagy helyzetre pedig a 13. percig kellett várni, ekkor Luque „felbőrözte” Ramost, majd 18 méterről kapura lőtt, de Verpecz ismét csak védett.

Az első negyedórát követően éledezett a debreceni támadójáték is, Ramos távoli lövése, majd Bódi emelése és Czvitkovics Péter próbálkozása jelentett veszélyt, aztán a 23. percben megszerezte a vezetést a címvédő: Czvitkovics jobb oldali beadását a túloldalról Ferenczi tette vissza középre, az ott érkező Kulcsár Tamás pedig közelről estében a kapuba lőtt. 0–1

A hazaiak részéről Seydi került kis híján nagy helyzetbe nem sokkal a gól előtt, nem tudta azonban átvenni a labdát az ötös előterében, majd a kapott gól utáni sokkot követően előbb egy ígéretes diósgyőri támadást lezáró beadást fejeltek ki a védők, később Luque újabb bal oldali szabadrúgása után Bacsa bólintott a kapu jobb felső sarka fölé-mellé.

Ezt követően ismét a vendéglátók kerültek fölénybe, és bár Gallardo belőtt labdájáról még lemaradt Seydi, majd Luque középre adását Máté Péter az alapvonalon túlra fejelte ki, Luque szöglete után Fernando Fernández hat méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt. 1–1

A félidő hajrájában még egy kevéssel kaput tévesztő Kulcsár-fejest, valamint egy fölé szálló, távoli Luque-lehetőséget jegyezhettünk fel, újabb gólt nem, így 1–1-es állás mellett vonultak pihenőre a csapatok.

A szünet után

Csere nélkül, diósgyőri helyzetekkel folytatódott a mérkőzés, előbb Seydi fejese szállt a kapu fölé, majd Luque távoli lövését fogta Verpecz.

Még mindig csak az 50. percben jártunk, amikor négy ziccert is kialakítottak a hazaiak! Előbb Gohér bal oldali beadását Bacsa fejelte négy méterről az üres kapu fölé, majd Seydi lépett ki, de előbb Verpecz, majd a visszafutó Mészáros lépett bele lövésébe, aztán a kipattanót Luque lőtte kapura, de a debreceni kapus óriási bravúrral védett! Elképesztő percek voltak!

A debreceniek megúszták a nagy hazai rohamokat – egy kontra végén Ferenczi próbált tizenegyest kiharcolni, eredménytelenül – majd Ibrahima Sidibe beállításával próbálkoztak átütőerőt vinni támadásaikba, míg a házigazda Tisza Tibor csatába küldésétől remélte az újabb találatot.

Sidibe egy lessel nyitott – Ribánszki László amúgy is védett –, aztán a 62. percben ismét megszerezték a vezetést a vendégek: Coulibaly indult meg a félpályáról a bal oldalon, előbb Takács Pétert kicselezve betört a tizenhatoson belülre, ott az érkező Kádár Tamás lepattant a támadóról, aki éles szögből a kivetődő Ribánszki alatt a kapuba lőtt. 1–2

Még fel sem eszmélt a sokkból a hazai csapat, amikor jött a vendégek újabb gólja: a beragadó védők miatt a labdát óriási ziccerben megkapó Bódi 12 méterről, balról a bal felső sarokba tekert. 1–3

A DVTK Luque közeli szabadrúgásával veszélyeztetett, de Verpecz kiöklözte a jobb felső irányába tartó löketet, ezután pedig ismét debreceni lehetőségek következtek: Czvitkovics 20 méteres tekerését ütötte szögletre Verpecz, majd a sarokrúgás után Sidibe fejelt a lécre.

Az utolsó negyedórát Czvitkovics megpattanó, 27 méteres szabadrúgása vezette fel, Ribánszkiról kipattant a labda, de Sidibe szabálytalankodott, majd a túloldalon Mészáros akasztotta Tiszát a tizenhatoson belül. BÜNTETŐ! A labda mögé Luque állt, és magabiztosan a léc alá lőtt. 2–3

Coulibaly indítása után Sidibe életerős lövése a kapu bal oldala mellett zúgott el, majd Gallardo hiába esett el a tizenhatoson belül, büntető helyett sárga lap és kifelé szabadrúgás következett – jogosan.

A 85. percben Luque szögletét Verpecz még a gólvonalon mentette, az újabb sarokrúgás után pedig a hosszún üresen érkező Gallardo fejelt a kapus fölött kapura, Bernáth Csaba a gólvonal környékéről vágta ki a labdát. Hogy teljes terjedelmével a gólvonal mögött volt-e a labda, az még az ismétlések alapján sem egyértelmű, Kassai Viktor viszont – partjelzője intése után – gólt ítélt! 3–3

Sőt, támadott tovább a Diósgyőr! Előbb Bacsa lehetősége maradt ki, majd Tisza kapott labdát a büntetőterületen belül, bár megszelídíteni nem tudta első szándékból, de tisztázni sem tudtak előle, ő pedig kapura fordult – de a bal felső fölé-mellé lőtt.

A 92. percben Tisza dönthette volna el a mérkőzést, 20 méteres lökete alig kerülte el a kapu bal oldalát, újabb gól így már nem esett, a Diósgyőr parádés hajrával megmentett egy pontot, a DVSC pedig sorozatban nyolcadik idegenbeli bajnokiján maradt győzelem nélkül.

EDZŐI NYILATKOZATOK
Az első félidőben lehetőségünk volt gólokat lőni, de ez sajnos nem sikerült. A Debrecen jó játékosokkal rendelkezik, elől áll a tabellán, s ezt ma is bebizonyították. Örülök a 3-3-nak, hiszen 1-3 után lett ez az eredmény, de nem örülök annak, hogy nem nyertük meg a találkozót. Sokat kell még fejlődnünk, hogy a 16-oson belül is eredményesebbek legyünk" – nyilatkozta a DVTK megbízott edzője, Kovac Zoltán a dvtk.eu-nak.
„Izgalmas változatos mérkőzést láthatott a közönség. Csalódott vagyok, hiszen itt hagytunk két pontot. Kétgólos előnynél uraltuk a játékot, a DVTK nem tudott mit kezdeni velünk. A tizenegyes volt a fordulópont, hiszen utána feljött a Diósgyőr. Az ilyen meccset meg kell tudni nyerni, s nem szabad az ellenfelet engedni, hogy felálljon" – értékelte a mérkőzést a DVSC-Teva vezetőedzője, Kondás Elemér.