Bodnár vezérletével DVSC-siker a Honvéd ellen

2010.03.10. 20:01
Bodnár László gólpasszt adott és gólt szerzett (Fotó: Mirkó István, archív)
A labdarúgó Ligakupa középdöntőjének A-csoportjában a DVSC-TEVA hazai pályán Bodnár László vezérletével 2–1-re győzött a Honvéd ellen. A válogatott védő gólpasszt adott és gólt szerzett. A Debrecen győzelmével az élre állt, jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte a csoportban a Videotont.

A Ligakupa középdöntője A-csoportjának 3. fordulójában a 2. helyen álló DVSC a 3. Honvédot fogadta. Ahogy azt a Ligakupában már megszokhattuk – mindkét együttesből főképp a tartalékok jutottak szóhoz, a vendégeknél egy próbajátékos is szerepet kapott: a Honvéd kapuját a legutóbb az MTK-ban futballozó, jelenleg szabadon igazolható Kemenes Szabolcs őrizte (a kapus menedzsere, Filipovics Vladan kérdésünkre elmondta, a Honvéd néhány napig teszteli a 23 éves labdarúgót, ezt követően döntenek szerződtetéséről).

A debrecenieknél a stabil kezdők közül csak Bodnár László volt pályán az első perctől – a válogatott védő kisebb sérülés miatt nem játszott a vasárnapi Pápa elleni bajnokin, ezért kapott most lehetőséget Herczeg Andrástól –, és ha már ott volt, adott egy gólpasszt, és szerzett egy gólt.

A 2. percben Bodnár szabadrúgásból ívelt a kapu elé, beadását elnézték a vendégvédők, így Rezes László a kapu jobb oldalába fejelhetett. 1–0

A folytatásban is a DVSC játszott veszélyesebben, Kemenesnek több védést is be kellett mutatnia. A Honvéd az első félidőben összesen kétszer lőtt kapura, Hidi Patrik távoli kísérlete mellément, Palásthy Norbert viszont 11 méterről laposan a hosszú sarokba lőtt. 1–1

A második félidőben újra Bodnár villanásához volt szükség ahhoz, hogy ismét vezetéshez jusson a Loki: a védő felzárkózott egy jobb oldali akcióhoz, majd miután remek labdaátvétellel becsapta az egyik menteni igyekvő vendégjátékost, éles szögből 10 méterről a bal felső sarokba bombázott. 2–1

Ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés, mert a Honvédnak ugyan volt lehetősége az egyenlítésre, nem tudott élni vele. A DVSC 2–1-es győzelmével, jobb gólkülönbségének köszönhetően visszavette a vezetést az A-csoportban a Videoton előtt.

LIGAKUPA, KÖZÉPDÖNTŐ
A-CSOPORT
DVSC-TEVA–BUDAPEST HONVÉD 2–1 (1–1)
Debrecen, Műfüves pálya, 200 néző. Vezette: Berger (Forgács, L. Tóth L.)
DEBRECEN: Pantics – Bodnár L., Komlósi, Fodor M., Korhut – Bódi, Spitzmüller, Lucas (Etogo, 57.), Rezes – Vinicius, Szilágyi P. (Nagy R., 87.). Klubmenedzser: Herczeg András
HONVÉD: Kemenes – Horváth A (Carlos, 77.)., Penah, Madar M., Gohér – Kleiber (Baráth., a szünetben), Sós, Hidi (Rábold, 83.), Bojtor (Czár, 65.) – Moreira, Palásthy (Volent, 56.). Edző: Massimo Morales
Gólszerző: Rezes (1–0) a 2.., Palsáthy (1–1) a 40., Bodnár L. (2–1) a 60. percben