Már a negyeddöntőknél tart a Bajnokok Ligája 2011–12-es idénye. Tekintsék át a sorozatot adatbankunk segítségével!
A Kecskemét a Vasas, a Győr a ZTE ellen nyert
Ma este rendezték a labdarúgó Ligakupa 3. fordulóját. Az MTK több mint egy félidőt emberhátrányban játszott a Diósgyőr ellen, de 0–1 után így is egyenlíteni tudott. A Kecskemét hét gólt és két kiállítást hozó találkozón győzte le a Vasast. A Győr könnyedén nyert a ZTE ellen, míg a Kaposvár Pápán, a Videoton pedig Pakson győzött 1–0-ra.

Fotó: Czagány Balázs (archív)
Győzelmet ünnepltek a kecskemétiek
A Diósgyőr kiválóan kezdett az MTK vendégeként. A 9. percben Faggyas Milán 14 méterről leadott lövését még védeni tudta Szántai Levente, egy perccel később azonban már az MTK kapusa is tehetetlen volt, Faggyas bal oldali szöglete után Horváth Szabolcs öt méterről lőtt a kapuba.
Horváth Szabolcsnak a folytatásban is volt több helyzete, de azok kimaradtak, míg Dobó Róbert a 48. percben egyenlíteni tudott: az MTK játékosa jó indítással lépett ki a védők közül, és 12 méterről a hosszú sarokba lőtt.
Több gól már nem esett, így a „tartalékcsapatok” mérkőzése 1–1-es döntetlennel zárult. Az eredmény a hazaiakra nézve kedvező, hiszen Garami József gárdája a 24. perctől emberhátrányban játszott Forró Gyula kiállítása után.
KECSKEMÉT–VASAS 4–3
Hét gól, két (vendég-) kiállítás és hazai győzelem – röviden így összegezhetjük a Vasas kecskeméti vendégjátékát.
Pedig az angyalföldiek számára kiválóan indult a mérkőzés, tíz perc elteltével már 2–0-ra vezettek a fővárosiak.
A hazaiak azonban nem omlottak össze a korai gólok után. Előbb a szlovén Uros Veselic szépített, majd a 47. percben Montvai Tibor egyenlített, igaz, ekkor Piller József kiállítása miatt már emberhátrányban játszott a Vasas.
A találkozón az események az utolsó tíz percben nagyon felpörögtek, három gólt és egy kiállítást láthattak a nézők. A mérkőzés a 92. percben dőlt el, Hegedűs Ádám 11-esből talált a kapuba.
GYŐR–ZTE 3–1
A Győr egy félidő alatt lefutballozta a Zalaegerszeget, három gólt lőtt, és ezzel el is döntötte az összecsapást.
A 9. percben Tokody Tibor még a kapufát találta el, de a 26. percben Józsi György már megszerezte a vezetést az ETO-nak. Nem sokkal később gyors ellentámadás végén az észt Tarmo Kink bal oldali beadás után növelte a hazai előnyt.
A szünet előtt a győriek szép akció során teljesen kijátszották a zalaegerszegi védelmet, a támadás végén a horvát Marko Dinjar bombázott a bal felső sarokba.
A második félidőben Horváth András 11-esből szépített, és bár 24 percig emberelőnyben játszott a ZTE, Csank János gárdájának nem volt esélye az egyenlítésre.
GYŐR–ZTE 3–1
PÁPA–KAPOSVÁR 0–1
A 3. fordulóban a B-csoportban négy pontjával listavezetőként lépett pályára a Pápa a Kaposvár ellen. Ennek megfelelően a hazaiak kezdték aktívabban a találkozót, de Véber György tanítványai nem tudták gólra váltani a mezőnyfölényüket.
A mérkőzést Reszli Gábor találata döntötte el: a vendégek csatára a 40. percben a kipattanó labdát lőtte öt méterről a kapuba. A pápaiak a folytatásban is többet támadtak, megvoltak a helyzeteik az egyenlítéshez, de azokat elpuskázták, így maradt a 0–1.
PAKS–VIDEOTON 0–1
Szintén egygólos vendéggyőzelem született Pakson, ahol a Videoton a 91. percben szerzett góllal nyert.
A nem túl eseménydús találkozót Olasz Dénes döntötte el, aki a védők és a rosszul kimozduló kapus hibáját kihasználva közelről az üres kapuba lőtt.
(Az A-csoportban a Ferencváros–Nyíregyháza mérkőzést tegnap rendezték, a zöld-fehérek hazai pályán 4–0-ra győztek.)
LIGAKUPA, A-CSOPORT
| MTK BUDAPEST–DIÓSGYŐRI VTK 1–1 (0–1) |
| Salgótarjáni út, 200 néző. Vezette: Kovács G. (Szalai Z., Varga F.) |
| MTK: Szántai – Nagy Tibor (Hajdú Zs., 67.), Ladiszlai, Kornis, Forró Gy. – Nagy Tamás (Szurkos, a szünetben), Gál A. – Kákonyi, Kis R. (Janta, 29.), Pál Sz. – Kocsis F. (Dobó R., a szünetben) |
| Edző: Garami József |
| DIÓSGYŐR: Somodi – Bokros, Menyhért, Bihari, Kerényi G. – Kleiber (Kovács B., a szünetben), Illés R. (Horváth G., a szünentben), Kovács Á. (Sztraka, 85.), Horváth Sz. – Faggyas (Bacsa P., 80.), Kovács Sz. (Lakatos B., 66.) |
| Edző: Aczél Zoltán |
| Gólszerző: Horváth Sz. ( 8.), Dobó R. (48.) |
| Kiállítva: Forró Gy. (második sárga lap) a 24. percben |
| KTE-Ereco–Vasas 4–3 (1–2) |
| Kecskemét, 400 néző. Vezette: Király G. (Medovarszki, Viczián) |
| KTE-Ereco: Lazareanu – Robson, Dvorschák (Nagy V., 58.), Koncz, Schindler – Némedi (Bagi, 52.), Cukic (Hegedűs, a szünetben) – Veselic, Rakic, Bertus – Montvai |
| Edző: Tomiszlav Szivics |
| Vasas: Bartos – Kincses (Lázok, 76.), Görgényi, Kovács G. (Villám, 46.), Piller – B. Tóth (Divic, 62.), Pavicsevics (Dobrics, 46.), Bakos, Tandari – Szűcs P. (Laczkó, 46.), Marton |
| Edző: Mészöly Géza |
| Gólszerző: Szűcs P. (2.), Kovács G. (10.), Veselic (16.), Montvai (47.), Robson (80.), Divic (11-esből, 83.), Hegedűs (11-esből, 92.) |
| Kiállítva: Piller (26.), Tandari (90.) |
| 1. Ferencváros | 3 | 3 | – | – | 9–0 | 9 |
| 2. DVTK | 3 | 1 | 1 | 1 | 8–3 | 4 |
| 3. Nyíregyháza | 3 | 1 | 1 | 1 | 2–4 | 4 |
| 4. Vasas | 3 | 1 | – | 2 | 5–12 | 3 |
| 5. KTE–Ereco | 3 | 1 | – | 2 | 4–8 | 3 |
| 6. MTK | 3 | – | 2 | 1 | 2–3 | 2 |
LIGAKUPA, B-CSOPORT
| GYŐRI ETO FC–ZALAEGERSZEGI TE 3–1 (3–0) |
| Győr, ETO-park, 1200 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Kovács Zoltán, Huszár Balázs) |
| Győri ETO: Sztevanovics – Tokody, Djordjevics, Fehér Z., Völgyi – Dudás (Koltai, a szünetben), Kiss M., Józsi (Nikorecz, a szünetben), Pilibaitis (Berde, 54.), Dinjar (Bicak, a szünetben) – Kink (Brnovics, 51.) |
| Edző: Pintér Attila |
| ZTE: Pogacsics K. – Szalai (Rábold, 78.), Kovács G., Todorovics, Illés Gy. – Pavicevic, Horváth A., Schultz (Petneházi, 57.), Sági A. (Sluká, a szünetben) – Magasföldi, Hadar (Vittman, 68.) |
| Edző: Csank János |
| Gólszerző: Józsi (26.), Kink (33.), Dinjar (40.), Horváth A. (11-esből, 67.) |
| Kiállítva: Djordjevics (szándékos sportszerűtlenség) a 66. percben |
| LOMBARD PÁPA TERMÁL FC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 0–1 (0–1) |
| Pápa, 400 néző. Vezette: Becséri (Viszokai, Kis Z.) |
| PÁPA: Takács T. – Nagy S., Császár, Sipos T., Kiss R. (Venczel, 75.) – Granát, Eugene, Heffler N. (Sarus, a szünetben) – Rebryk, Béres, Gahwagi |
| Edző: Véber György |
| KAPOSVÁR: Kovács Z. – Graszl K. (Markovic, a szünetben), Pintér L., Kerekes, Bogdán – Kulcsár, Grúz (Hegedűs D., a szünetben), Sztanics (Keresztes, 63.), Balázs – Reszli (Lambulics, a szünetben), Szepessy |
| Edző: Prukner László |
| Gólszerző: Reszli (40.) |
| PAKSI FC–VIDEOTON FC 0–1 (0–0) |
| Paks, ASE-sporttelep, 250 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Nagy T.) |
| PAKS: Kovács A. – Vári, Tamási G., Gévay, Pintér A. – Heffler T., Fiola, Mészáros I. (Pap R., a szünetben), Báló – Nagy I. (Cziráki, 66.), Bohner |
| Edző: Gellei Imre |
| VIDEOTON: Tujvel – Szabó T., Milanovics, Kocsis G., Fejes – Kerékgyártó, Kovács T., Demjén (Zimányi, 42.), Móri – Máté J. (Lelkes, 61.), Kocsis D. (Olasz, a szünetben) |
| Edző: Mezey György |
| Gólszerző: Olasz (91.) |
| 1. Győri ETO | 3 | 2 | 1 | – | 8–5 | 7 |
| 2. Lombard Pápa Termál FC | 3 | 1 | 1 | 1 | 6–4 | 4 |
| 3. Paksi FC | 3 | 1 | 1 | 1 | 2–2 | 4 |
| 4. Videoton FC | 3 | 1 | 1 | 1 | 2–3 | 4 |
| 5. Kaposvári Rákóczi | 3 | 1 | – | 2 | 4–5 | 3 |
| 6. ZTE | 3 | 1 | – | 2 | 5–8 | 3 |





