Nemzetisport.hu nyomtatott 2009.02.21 19:10 Frissítve: 2011.12.06 02:47

Kanta József góllal tért vissza sérüléséből, az MTK pedig nyert

Az MTK Budapest 2–1-re győzött hazai pályán a Kaposvár ellen a Soproni Liga 16., tavaszi nyitó fordulójában. Hrepka Ádám szerzett vezetést a kék-fehéreknek a második félidő elején, Kanta József növelte kettőre az előnyt, Zahorecz Krisztián büntetőből szépített, ám a folytatásban is az MTK volt meggyőzőbb, és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

A Kaposvár csak ritkán jutott lehetőséghez az MTK térfelén
Fotó: Meggyesi Bálint

Szavazás

Melyik csapat nyeri meg a Soproni Ligát?

Szavazatok száma: 31748

DVSC-TEVA
55 % (17374)
Újpest
45 % (14374)
A hazai csapat kezdte aktívabban a mérkőzést, az első nagyobb lehetőség Hrepka Ádám előtt adódott: a csatár nagyszerű labdát kapott 6 méterre a kaputól az öt és feles bal sarkán, azonban óriási helyzetben csúnyán fölé lőtt.

A folytatásban is az MTK birtokolta többet a labdát, a Kaposvár egyetlen valamirevaló helyzete Nemanja Obrics előtt adódott, ám a középpályás rosszul vette át a labdát, így a kapujából kimozduló Végh fel tudta szedni azt.

A fiatal Gosztonyi András sárga lapja mellett biztatóan mozgott, míg Hídvégi Sándor jó bal oldali elfutásaival vétette magát észre, a vezető gólt azonban nem tudta megszerezni a Hungária körúti csapat, ugyanis 20 méterre a kaputól megállt a kék-fehérek tudománya, az utolsó cselbe vagy az utolsó passzba mindig hiba csúszott, így a Kaposvár első félidei védekezése hatékonynak mondható.

A zöld mezes vendégcsapat 3–5–2-es felállása ellenére inkább a biztos védekezést tartotta szem előtt, Prukner László együttese az első 45 percben a kapura nem jelentett különösebb veszélyt.

A második félidő elején hamar megszerezte a vezetést a hazai csapat. A szünetben csereként beálló Lencse László fordult kapura a tizenhatoson belül, jobb lábas csavarása még a bal oldali kapufán csattant, azonban a kipattanót Kovácsevics Róbertről, majd Kovács Zoltánról Hrepka Ádám elé pattant, aki közelről nem hibázott. 1–0

A 60. percben már kettő volt az előny, hiszen Gosztonyi remek passza után Kanta József elé került a labda, aki góllal tért vissza sérüléséből, és Kovács Zoltán kapujába bombázta a labdát. 2–0

A Kaposvár hamarosan szépített, miután Malden Lambulics kezezése miatt büntetőt ítélt az első NB I-es mérkőzésén bíráskodó Farkas Ádám játékvezető. A tizenegyest Zahorecz Krisztián a léc segítségével lőtte a hálóba. 2–1

A folytatásban – bár többperces hosszabbítás volt az asszisztens Fehér Gyula sérülése miatt – nem változott az eredmény, az MTK megérdemelten nyerte meg a találkozót, és néhány fiatal játékosa – Lencse, Gosztonyi – lendületes futballt mutatott be.

SOPRONI LIGA

16. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–KAPOSVÁR 2–1 (0–0)

Nézőszám: 1000
Játékvezető: Farkas Á.
Asszisztensek: Kelemen A., Fehér Gy. (Varga L.)