Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.03.17 17:30 Frissítve: 2010.10.28 02:39

Másodszor örülhettek a három pont megszerzésének Nagy Tiborék

Egygólos győzelmet aratott a magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a Tatabánya ellen a Vác csapata. A 21. forduló szombat délutáni mérkőzésén Rusvay Gergely és Palásthy Norbert góljaira Takács Marcell csak a hosszabbításban válaszolt, így a vendégcsapat megszerezte idénybeli második győzelmét.

Sisa Tibor Nagy Tibor
Gólszerző: Takács (90+2.) ill. Rusvay (34.), Palásthy (37.)
Csere: Szilágyi helyett Hullám (42.), Szőke helyett Takács (52.) ill. Lázár helyett Bozori (61.), Fernando helyett Gulyás (74.), Szabó helyett Vén (87.)
Sárga lap: Filó (85.)

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Mindkét vezetőedző változtatott az előre megadott kezdőcsapatán. A hazaiaknál a kapuban Vukasin Polekszics helyén Marian Postrk kezdett, míg a vendégeknél Nagy Tibor megbízott edző Balogh Richárdnak szavazott bizalmat, ezt Gáspár Endre bánta.

A hazai csapat számított a mérkőzés esélyesének, ennek megfelelően agilisabban is kezdte a játékot.

A 13. percben váratlanul félbeszakadt a mérkőzés! A hirtelen feltámadt szél kidöntötte a pálya melletti dobókör vasszerkezetét, aminek egy darabja a pályára került. A rendezők azonban jól vizsgáztak, és öt perc alatt eltakarították a fémdarabokat, így folytatódhatott a találkozó.

A rövid pihenő után erősödött a Tatabánya fölénye, helyzeteket alakítottak ki Bakracsék, de a befejezésbe mindig hiba csúszott. A legnagyobb lehetőséget Kouemaha puskázta el a 23. percben, miután két lépésről csak a keresztlécre, és nem a kapuba fejelte a labdát.

A 34. percben váratlanul megszerezte a vezetést a Vác. Egy remek jobb oldali beadásra érkezett Rusvay Gergely, és 11 méterről a tehetetlen Postrk kapujába bólintott. (0-1)

S ha egy üzlet egyszer beindul! Három perccel később megduplázta előnyét a szinte biztos kiesőnek tekinthető vendégcsapat. Palásthy négy védő között küzdött meg a labdáért, majd a 16-os vonaláról okosan a bal alsó sarokba tekert. (0-2)

A gól teljesen megnyugtatta a váciakat. Az első játékrész hátralévő perceiben magabiztosan őrizték előnyüket, és kétgólos vezetéssel vonulhattak szünetre.

A második félidőben minden ott folytatódott, ahol az elsőben abbamaradt. A Tatabánya görcsösen próbált szépíteni, ám az okosan játszó vendégek lezárták a területet, és nem hagyták kibontakozni Kouemaháékat.

A mérkőzés utolsó húsz percére aztán teljesen elkészültek erejükkel a Dunakanyar játékosai, a félpályát is alig tudták átlépni, mégis hősiesen tartották előnyüket.

Az egyre nagyobb fölényben játszó Tatabánya a helyzetekig eljutott, de a kapu előtt már pontalanul játszott. Negyed órával a vége előtt Hajdú Norbert közeli, majd egy perccel később Kouemaha kapáslövését hárította bravúrral Dusan Djokics.

A hosszabbítás második percében Takács révén szépített a hazai csapat, de a csatár közeli fejese után már egyenlítésre nem maradt idő.

Szezonbeli második győzelme ellenére a Vác továbbra is kilátástalan helyzetben a tabella utolsó helyén áll, a Tatabány maradt 23 pontos.
2019.02.15 21:54:53

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

2019.02.15 23:21:21

Labdarúgó NB I DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. A gólszépségverseny igen érdekes műfaj, itt a záróakkord mindenképpen katartikus, kérdés, mennyire számít az odáig vezető út (lásd akció), a tét, az ellenfél minősége, a körülmények és még számos további tényező.